Jabloň zdeformované ovocieWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Myslím, že to naozaj závisí od toho, kedy sa títo škodcovia vynoria zo zeme. Minulý rok som na svojich malých jabĺčkach videl stopy po uhryznutí. Tento informačný list od Cornella je dobrý letný. Myslím si, že návrh postreku pri opadaní okvetných lístkov je zabrániť zabíjaniu včiel a iných opeľovačov pracujúcich na ovocných kvetoch. Technicky môžete sprej pred tým. To znamená, že možno budete chcieť zvážiť funkciu Surround, ak sa rozhodnete striekať pred pádom okvetných lístkov.

Obsah:
 • Kontrola chorôb jabĺk
 • VPLYV NEDOSTATKU BÓRU NA KVALITU OVOCIA
 • Na povrchu mojich jabĺk sú čierne škvrny. Môžem jesť šupky?
 • Aký parazit zanecháva čierne škvrny
 • Zvlnenie listov broskyne
 • Plánujete pestovať ovocné stromy? Tu začnite
 • Obávaná choroba kučeravosti broskyňových listov: Ako jej predchádzať v Alamede
 • Všetko o podnikových jablkách
 • Zabránenie kučeravosti listov
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Jedno jednoduché tajomstvo pre bio jablká bez červíkov

Kontrola chorôb jabĺk

Stiahni teraz. Šupinatý hmyz saje šťavu z konárov, listov a ovocia. Tento zvyk kŕmenia vedie k miernej depresii s červenými až fialovými haló na povrchu ovocia. Hoci jednotlivec nemôže spôsobiť veľké škody, jediná samica a jej potomstvo môže vyprodukovať niekoľko tisíc šupín za jednu sezónu. Tento hmyz žije najmä vo veľkých starších stromoch, kde je ťažké dosiahnuť dobré pokrytie postrekom, ale aj mladé postriekané stromy môžu byť zraniteľné.

Hoci žijú predovšetkým v kôre stromov, prežívajú pod šupinami a v štrbinách, prvým príznakom v sade môžu byť malé červené škvrny na plodoch a listoch. Poškodenie plodov sa zvyčajne sústreďuje na spodok plodu. Ak dôjde k napadnutiu na začiatku sezóny, ovocie sa môže zmenšiť alebo zdeformovať. To vedie k celkovému poklesu sily, rastu a výnosu rastlín.

Škody spôsobuje škodca ovocných stromov stupnice San Jose. Samice sú žlté, bez krídel a sú mäkké, guľovitého tvaru. Je ich asi 1. Nymfa prejde tromi štádiami plazenia, bielej čiapky a čiernej čiapky. Dokáže dokončiť svoj životný cyklus približne za 37 dní, pričom každý rok sa objavia dve generácie hmyzu. Prezimujúce nymfy sú aktívne v polovici marca a samce sa objavujú v apríli.

Samice sú ovo-viviparózne a rozmnožujú sa v polovici mája a produkujú medzi a nymfy za mesiac. Typický životný cyklus sa ukončí v dňoch a hmyz začne rásť počas obdobia kvitnutia. Samčia šupina je okrúhla, mierne konvexná s čiernou pustulou, zatiaľ čo samec je lineárny.

Predstavte im prirodzených nepriateľov, ktorí sa živia šupináčmi zo San Jose, ako je dvakrát bodnutý chrobák alebo Cybocephalus californicus. Okrem toho na šupke parazituje niekoľko malých chalcidov a afelinidov. Aphytis Spp. Uvoľnite parazitoidy, ako je Encarsia Pernicious, na napadnuté stromy raz na jar v endemických oblastiach. Vždy zvážte integrovaný prístup s preventívnymi opatreniami spolu s biologickou liečbou, ak je dostupná.

Kontrolujte silné populácie aplikovaním insekticídu a olejového spreja počas oneskoreného pokoja. Insekticídy s obsahom regulátorov rastu hmyzu ako pyriproxyfén alebo buprofezín, neonikotinoidy, organofosfáty alebo spirotetramat aplikujte, keď nájdete prvých dospelých jedincov vo feromónových lapačoch alebo prvých plazov na lepiacich páskach. Ak budete pokračovať v hľadaní aktívnych prehľadávačov, pokračujte s následnými sprejmi o 10 dní neskôr. Zarábajte peniaze anotovaním obrázkov infikovaných rastlín a pomôžte farmárom na celom svete!

Urobte si test, aby ste sa kvalifikovali na prácu! Uzdravte svoju úrodu Odfoťte sa. Pozri diagnózu. Získajte lieky. Príznaky Šupina saje šťavu z konárov, listov a ovocia. Zvýšte svoju úrodu pomocou mobilného zberača plodín! Získajte to teraz zadarmo! Poškodenie spúšťača je spôsobené škodcom ovocných stromov stupnice San Jose. Získajte informácie o užitočných pesticídoch. Organic Control Predstavte prirodzených nepriateľov, ktorí sa živia šupinami zo San Jose, ako je napríklad dvakrát bodnutý chrobák alebo Cybocephalus californicus.

Chemická kontrola Vždy zvážte integrovaný prístup s preventívnymi opatreniami spolu s biologickým ošetrením, ak je k dispozícii. Vedieť, čo robiť hneď. Preventívne opatrenia Sanitácia sadov by mala mať najvyššiu prioritu. Jednoduché odstránenie alternatívnych hostiteľov, buriny, rastlín a zvyškov plodín môže výrazne znížiť potenciál zamorenia. Silne napadnuté konáre treba orezať, spáliť a zlikvidovať. Starostlivo skúmajte stromy počas vegetačného pokoja, aby ste určili úroveň napadnutia.

Dávajte pozor na stromy, ktoré si počas zimy zadržiavajú listy, pretože je to dobrý znak prítomnosti hmyzu. Na zistenie prítomnosti samcov použite feromónové lapače. Umiestnite pasce na severnú a východnú stranu stromov vo výške šesť až sedem stôp a kontrolujte ich každý týždeň. Napadnuté konáre treba orezať, aby sa znížila populácia a zlepšila sa penetrácia postreku.

Nastriekajte oneskorený spiaci olej, keď púčiky vykazujú zelené problémy, ale predtým, než sa sfarbia do ružova. Aplikácie insekticídov môžu začiatkom leta kontrolovať novoobjavené crawlery.

Ste odborník na choroby rastlín? Spustiť test.


VPLYV NEDOSTATKU BÓRU NA KVALITU OVOCIA

Stiahni teraz. Šupinatý hmyz saje šťavu z konárov, listov a ovocia. Tento zvyk kŕmenia vedie k miernej depresii s červenými až fialovými haló na povrchu ovocia. Hoci jednotlivec nemôže spôsobiť veľké škody, jediná samica a jej potomstvo môže vyprodukovať niekoľko tisíc šupín za jednu sezónu. Tento hmyz žije najmä vo veľkých starších stromoch, kde je ťažké dosiahnuť dobré pokrytie postrekom, ale aj mladé postriekané stromy môžu byť zraniteľné.

V podmienkach nedostatku bóru sú jablone malé, zdeformované, korkované a citlivé na praskanie Keď korkové tkanivo odumiera, ovocie sa deformuje.

Na povrchu mojich jabĺk sú čierne škvrny. Môžem jesť šupky?

Ak hľadáte jablko odolné voči chorobám vhodné na pečenie a dlhodobé skladovanie v chlade, jablko Enterprise je pre tieto potreby to pravé. Táto špeciálne vyšľachtená jabloň je vysoko odolná voči najbežnejším plesniam jabloní a produkuje mierne kyslé plody s hrubou šupkou, ktoré sa ľahko skladujú niekoľko mesiacov. Podnikové jablká patria medzi 18 kultivarov vytvorených v rámci spoločného šľachtiteľského programu medzi Purdue University, Rutgers University a University of Illinois PRI, ktorý bol vytvorený na pestovanie nových kmeňov jabĺk odolných voči chrastavitosti jabĺk. Program je známy aj ako spoločný program poľnohospodárskych experimentálnych staníc Indiana, Illinois a New Jersey. Chrasta jablone je huba, ktorá prezimuje a šíri sa medzi jabloňami a jabloňami a zanecháva plody a listy zdeformované. Aj keď by niekto mohol bezpečne zjesť jablko napadnuté chrastavitosťou, pokiaľ by vnútro nebolo zasiahnuté, chcelo by to silný a statočný žalúdok. Toto konkrétne jablko bolo vyvinuté v roku Ide o produkt zámerného kríženia niekoľkých druhov jabĺk, vrátane Golden Delicious , McIntosh a Rome Beauty, a bolo uvedené na trh v roku Zatiaľ čo bolo špeciálne vyšľachtené tak, aby malo odolnosť voči chrastavitosti jabĺk, je tiež nepravdepodobné, že by bol náchylný na spálu, múčnatku alebo hrdzu cédrového jablka. Mnoho ľudí prirovnáva chuť jabĺk Enterprise k chuti Fuji.

Aký parazit zanecháva čierne škvrny

Otázka: Moja slivka má kučeravé listy. Dá sa niečo urobiť, aby som sa toho zbavil teraz, keď odlistovali a rastú malé slivky? Odpoveď: Kučeravosť listov na slivkách spôsobuje voška slivková, na rozdiel od príčiny kučeravosti listov broskyňovej, ktorá sa vyskytuje na stromoch broskýň a nektáriniek, ktorú spôsobuje huba nazývaná Taphrina deformans. Mnohokrát, keď záhradníci používajú spiaci postrek, používajú sprej na kontrolu plesní.

Rýchle odkazy hmyzu Antraknóza, bodový popis Antraknóza je veľmi časté ochorenie, ktoré napáda veľmi široké spektrum rastlín a stromov. Keď sa na začiatku objaví škvrnitá antraknóza, na listoch a kvetoch sa koncom jari a leta objavia malé svetlohnedé škvrny odumretého tkaniva.

Zvlnenie listov broskyne

Ďalšie známe ovocie. Cruz a Vincent M. Niektoré druhy ovocia, ako napríklad repa, majú jedno alebo niekoľko semien. Hoci rez je nevyhnutný pri vývoji a údržbe ovocných stromov, nadmerné prerezávanie mladých ovocných stromov oneskorí rodenie. Existuje dobrý priestor na rozšírenie plochy plodov vďaka ich vysokej produkcii na jednotku plochy. Preto botanický termín ovocie označuje jedlú časť rastliny, ktorá pozostáva zo semien a okolitých tkanív.

Plánujete pestovať ovocné stromy? Tu začnite

Trstinová škvrnitá fialová škvrna. Roztoč hrdzavý. Americká pleseň egreše šedá pleseň. V USA V USA napádajú plody rôzne húsenice, ale v USA zvyčajne počkajú, kým plody začnú meniť farbu, a potom plody odstránia skôr, než budú mať možnosť dozrieť. Strawberry Blossom Weevil Poškodenie mrazom.

Z kôstkového ovocia sa v Oklahome komerčne pestujú len broskyne a nektárinky. Mnohí majitelia domov však majú aspoň jeden strom kôstkového ovocia.

Obávaná choroba kučeravosti broskyňových listov: Ako jej predchádzať v Alamede

Preskočiť na hlavný obsah. Autori V. Abstrakt Zlá kvalita ovocia v dôsledku nedostatku bóru bola prvýkrát hlásená pred viac ako 40 rokmi z Fínska a Nového Zélandu.

Všetko o podnikových jablkách

SÚVISIACE VIDEO: Prečo sa potrebujete dozvedieť o problémoch so škodcami a chorobami ovocných stromov skôr, ako vaše stromy ochorejú

Na dvore môjho detského domu stáli štyri jablone. Ľahko sa po nich liezlo. Letné dni ma často zastihli vysoko v tom najvyššom a čítam knihu. Neďaleké javory, bresty a divá čerešňa sa nedali liezť, pretože najnižšie konáre boli nad mojou hlavou.

Plány kŕmidla pre vtáky z drôteného pletiva.

Zabránenie kučeravosti listov

Kučeravosť listov je plesňová infekcia, ktorá postihuje nektárinky a broskyne a spôsobuje nielen deformáciu listov, ale môže spôsobiť aj hnilobu ovocia. Tieto spóry húb sú rozšírené všade, a keď sú podmienky chladné a vlhké, tieto spóry sú jarným dažďom zanesené do trhlín v kôre susediacich s listovými púčikmi a pomaly rastú, keď sa objavujú listy. Niektoré stromy sú zasiahnuté len mierne a strom môže napriek tomu rásť zdravo, zatiaľ čo veľké napadnutie môže spôsobiť takú deformáciu listov, že strom nemôže získavať potravu zo slnka. Tu je to, čo robiť - každý rok na jeseň z miesta, kde spadli listy a ovocie, odstrániť a spáliť ich. V júli postriekajte rastlinu bordeauxskou alebo burgundskou zmesou – meď a vápno zabránia uchyteniu spór húb. Opäť platí, že v polovici augusta, tesne predtým, ako vychádzajú končeky listov, púčiky napučiavajú a zružoviejú, aplikujte na strom druhý postrek. Nie je to liek, ale ak znižuje množstvo kučeravosti listov.

PDF vhodný pre tlač. Niekoľko pôvodcov infekčných chorôb, biotické patogény, ako sú huby, baktérie, vírusy, háďatká a mykoplazmy, a neinfekčné faktory abiotické faktory, ako je teplota, vlhkosť, živiny, pôdne podmienky a chemikálie, môžu spôsobiť choroby jabloní. Podnebie v Novom Mexiku má tendenciu obmedzovať bežné typy chorôb; choroby, ktoré sa vyskytnú, však môžu byť vážne. Závažnosť ochorenia závisí od vnímavosti hostiteľa, agresivity patogénu a prostredia.


Pozri si video: Drvič Ovocia Horňany 2018


Komentáre:

 1. Tygoshura

  Bravo, I think this is the excellent idea

 2. Keaghan

  yourself, you have invented such incomparable phrase?

 3. Cymbelline

  neustále niečo horíNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Nápady na zdobenie rastlín v interiéri

Nasledujúci Článok

Bežiaca kvapková závlaha ovocných stromov