Môže byť záhrada vysadená v priamom listovom mulčovačiWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Môže byť záhrada vysadená v rovnej listovej mulčovacej cimposte, ktorá by prekvitala? Tento týždeň sme zistili, že mulč vyrobený z cimposty funguje lepšie ako rozmočená drevná štiepka alebo lístie. Mulčovanie s cimpostou zatiaľ prinieslo kvety, ovocie a v mnohých záhradných oblastiach lepšie upravený vzhľad. V tomto článku budeme diskutovať o tom, ako používať cimpostu vo vašej vlastnej záhrade, a osvetlíme výhody a nevýhody použitia tohto mulča.

Cimposta v záhrade

Cimposta je výborný krajinársky mulč na záhradu, ale odporúčame použiť drevnú štiepku alebo lístie z kmeňov stromov. Cimposta je zložená z veľmi ostrých a krehkých drevených vlákien, ktoré pôsobia ako rýchloschnúci mulč. Pomáha predchádzať rastu buriny a trávy a môže pomôcť pri rýchlo rastúcej záhrade v chladnom podnebí.

Problém s používaním cimposty alebo drevnej štiepky v záhrade je ten, že pri pôsobení vody majú tendenciu slizkovať a slizkovať. Mulčovanie rastlín cimpostou vo vašej záhrade zabráni rýchlemu rastu buriny a iných tráv. Použitie tohto mulča v chladnom podnebí pomáha podporovať kvitnutie udržiavaním vysokých teplôt v pôde.

Efektívne mulčovanie s cimpostou

Mnoho majiteľov domov nevidí potrebu používať cimpostu alebo drevnú štiepku na mulčovanie. Väčšina z nich dáva prednosť použitiu mulča, ktorý nezaťažuje záhradu ani sa časom nerozkladá. Inými slovami, radšej používajú úpravu pôdy alebo organický mulč, ktorý pomáha rastlinám pripraviť sa na ďalšiu sezónu výsadby.

Cimposta je jednou z najlepších pôdnych úprav, ktoré môžete použiť vo svojej záhrade. Keďže je mimoriadne hustý, je dobré ho použiť na štrkové chodníky, na obvod zeleninovej záhrady a okolo ružových kríkov. Cimposta nemá žiadny vplyv na trávu alebo burinu. Zistili sme, že cimposta funguje dobre na pestovanie nových rastlín, buriny alebo stromov.

Práve sme čítali o internetovom obchode, ktorý predáva cimpostu na použitie vo vašej záhrade. Môžete si ho kúpiť na http://www.junebugmulch.com.

Výhody cimposty pre záhradu

Cimposta prospieva životnému prostrediu niekoľkými spôsobmi. Po prvé, cimposta nezabije váš trávnik a nezožerie vaše kvety ani trávu okolo vašej zeleninovej záhrady. Okrem toho, keď dostanete cimpostu z Junebug Mulch, nebudete sa musieť báť, že za sebou zanecháte klzký neporiadok, keď si vyberiete svoju novú rastlinu. Cimposta sa rýchlo rozkladá a prírodné kyseliny v materiáli ničia burinu a huby.

Ak použijete mulč, zlepšia sa aj vaše záhradnícke zručnosti a záhradnícke zručnosti. Mulčovanie udržuje pôdu kyprú a drobivú, takže sa s ňou dá dobre pracovať, zalievať a ľahko vysádzať.

Cimposta je vo všeobecnosti bezpečná pre vaše rastliny. Jeho ostré, vláknité drevené triesky môžu rezať koreňové chĺpky, ktoré dodávajú rastline kyslík a vodu. Mulč tiež poskytne živiny, ktoré môžu rastlinám v pôde chýbať.

Cimposta sa pomerne ľahko skladuje v malých množstvách. Jednoducho rozviňte cimpostu a vložte ju do priehľadného plastového vrecka. Potom ho môžete zrolovať a vložiť do plastovej nádoby.

Nevýhody Cimposta

Existujú nevýhody používania cimposty, ktoré sú zrejmé každému záhradníkovi. Keďže cimposta sa v pôde nerozkladá, mulč budete musieť odstraňovať každý rok. Ak žijete v teplom podnebí, nemusíte sa o to starať. Budete však musieť zhrabať pôdu a odstrániť ju zo záhradných záhonov.

Mulč by nemal byť v kontakte so žiadnym z vašich záhradných záhonov počas prvých troch rokov po výsadbe. Ak teda vysádzate zo sadeníc, je potrebné odstrániť mulč. Ak pestujete z odrezkov, nemusíte sa o to starať. Túto možnosť však nevyužívajte, ak chcete mulčovať cimpostou.

Nešťastný dom záhrady

Veľa ľudí nechce míňať peniaze na nákup mulča. Uprednostňujú nákup syntetických produktov alebo by chceli použiť lacné, lacné materiály pre svoje záhradnícke oblasti. Kvalitný mulč však môže vydržať niekoľko rokov, pokiaľ nezasadíte plochy, do ktorých ste ho umiestnili. Cimposta, ktorú sme kúpili od Junebug Mulate, môžete používať každý rok, pretože je veľmi odolná. To je skvelé, pretože nemusíte odstraňovať a vymieňať mulč, keď sadíte alebo chcete zasiať semená. Mulč zostáva rovnaký počas celej záhradnej sezóny. Používanie cimposta však vždy neznamená, že nemusíte nič robiť. Stále musíte pripraviť pôdu, pohnojiť a odburiniť vašu záhradu.

Drevená štiepka nevydrží viac ako tri roky. Drevený mulč tiež mení teplotu v závislosti od toho, koľko tepla absorbuje. Jedna oblasť, ktorá neabsorbuje toľko tepla ako druhá a môže vašu záhradu rýchlo vysušiť, je okolo ružových kríkov. Preto je dôležité okolo kríkov ruží umiestniť mulč, aby ste rastlinám poskytli dostatok vody. To nie je problém s cimpostou, pretože neabsorbuje žiadne teplo a nemení teploty


Pozri si video: LIVE: od 5:00 Ranná modlitba ruženca z pútnického miesta Hájiček


Komentáre:

 1. Molimo

  Dosahuje sa najvyšší počet bodov.

 2. Wareine

  I apologize for interrupting you, I would like to suggest another solution.

 3. Nopaltzin

  Samozrejme. Prihlasujem sa k odberu všetkých vyššie uvedených. Poďme diskutovať o tomto probléme. Tu alebo na PM.

 4. Enzo

  Koniec koncov a ako som o tom skôr neuvažoval

 5. Digore

  V tom je niečo. I agree with you, thanks for the explanation. As always, all ingenious is simple.

 6. Ransey

  Je škoda, že sa teraz nemôžem zúčastniť diskusie. Nevlastním potrebné informácie. Ale táto téma mi veľmi záujmy.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Espalier rámy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Bc strom plody timesheet