Použitie Bachových kvetov - Ako používať Bachove kvety “We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

KVETY BACHA
alebo
FLORITERAPIA

AKO SA BACHOVÉ KVETY POUŽÍVAJÚ


Poznámka 1

Bachove kvetové lieky sa dajú použiť rôznymi spôsobmi aj s ohľadom na skutočnosť, že kvetinová terapia nemá žiadne kontraindikácie alebo vedľajšie účinky (2), nanajvýš nemôže mať žiadny účinok, alebo, ak je kvet vhodný a koná tak, ako má, tak „terapeutické zhoršenie“. Pri ich použití by bolo určite lepšie, keby vás terapeut sledoval, najmä pri výbere najvhodnejších esencií pre problém, ktorý sa snažíte vyriešiť, ale pri troche pozornosti to môžete urobiť aj sami.

Pre rôzne esencie je možné ich zmiešať dohromady, aj keď to nie je vždy vhodné a výber je potrebné vyhodnotiť prípad od prípadu, aby nedošlo k anulovaniu účinku, pretože vibrácie jednej kvetiny by mohli zrušiť vibrácie druhej alebo produktu. vyjde potom, čo už zmes nebude pre náš problém vhodná. V každom prípade je účinok vyvíjaný jedinou esenciou vždy väčší, ak nie je zmiešaný s inými Bachovými kvetinovými prostriedkami, je to tak preto, lebo medzi Bachovou kvetovou esenciou a organizmom, pre ktorý sa veľmi často odporúča, sa vytvára výlučný vzťah. jednotlivé opravné prostriedky nezávisle, skôr ako v rôznu dennú dobu.

Esencie Bachových kvetov sú prezentované ako pleťové vody v tekutej forme a je vždy potrebné mať na pamäti, spravidla ako v kvetinovej terapii množstvo lieku, ktoré užívate, nie je dôležité, ale ako často užívate liek, ktorý zodpovedá frekvencii energetického stimulu, ktorý organizmus cíti, čo spôsobí, že sa stimul na oplátku uzdraví.

Vždy je vhodné odobrať Bachove lieky z jedál, aby sa aspoň užívali: ráno pred raňajkami, večer pred spaním, ráno a uprostred popoludnia.

Ďalšou všeobecnou radou je, že počet odobratých kvapiek je vždy rovnaký, ako sa zistilo, že majú väčší terapeutický účinok.

Metódy, pomocou ktorých je možné vziať Bachove kvety, sú nasledujúce:

1) Metóda skla

Táto metóda je indikovaná v prípadoch, keď sa určitá patológia stala chronickou a v disharmónii správania.

Nalejte asi 3 - 4 prsty kvalitnej ne-sýtenej minerálnej vody do pohára na varenie a pridajte 4 kvapky Bachovho kvetinového prostriedku zo zásobnej fľaše.

V prípade chronickej patológie je vhodné vziať si 1 - 2 poháre denne a popíjať ich cez hodinu alebo dokonca o niečo dlhšie.

V prípade akútnych patológií je lepšie pripraviť 3 - 4 poháre (alebo aj viac), z ktorých si dajte dúšok každých päť minút (alebo dokonca menej), kým nepocítite, že príznaky ustupujú. Pretože v takom prípade stačí dostatočné množstvo vody, ktoré človek vezme, ak ju človek nechce piť, stačí, keď si niekoľko sekúnd drží hlt v ústach, potom ním zatrasie a potom vypľuje to von. Prínos lieku v skutočnosti nesúvisí so skutočnosťou, že prichádza do žalúdka a je trávený, ale s kontaktom s tkanivami, do ktorých prenáša všetok svoj vibračný náboj.

2) Metóda injekčnej liekovky

30 ml injekčná liekovka má introspektívnejšie pôsobenie a pôsobí viac na mentálnej úrovni a umožňuje vám zmiešať viac liekov, aby ste ich mohli vziať so sebou z domu.

Vezmite injekčnú liekovku z tmavého skla so vzduchotesným uzáverom a kvapkadlom a naplňte ju 3/4 neperlivou minerálnou vodou a 1/4 dobrou brandy najmenej o 40 °, potom pridajte kvapky Bachových liekov, ktoré chcete použiť, zatvorte viečkom a pred každým príjmom pretrepte.

Kvapky liekov sa majú odobrať zo zásobných fliaš a pridať ich v párnom počte (dva alebo štyri) do injekčnej liekovky.

Ak ste teetotaler a nedáte dopustiť na alkohol (ktorý má iba ochrannú funkciu), môžete ho nahradiť buď jablčným octom, alebo iba čistou prírodnou vodou. V takom prípade sa roztok nemôže skladovať dlho, nanajvýš niekoľko dní a potom sa musí obnoviť.

Ak chcete odobrať kvapky, naplňte pipetu kvapkadlom a kvapkajte ich buď priamo na jazyk (dajte pozor, aby kvapkadlo neprišlo do kontaktu so žiadnou časťou tkanív alebo slinami) v rôznom počte od minimálne štyroch alebo dokonca viac, a sú istý čas držané v ústach predtým, ako ich prehltnete. Spravidla sa odporúča užívať ich najmenej štyrikrát denne, aj keď pri tomto type liečby neexistujú presné pravidlá.

3) Fľašková metóda

Aj tento spôsob užívania Bachových kvetinových liekov je vhodný na riešenie veľmi starodávnych problémov hlboko zakorenených v psychike, podobne ako je to so sklom vhodnejším iba pre tých, ktorí sú mimo domu mnoho hodín cez deň.

Opäť používajte prírodnú minerálnu vodu, ktorú treba piť počas dňa, najlepšie medzi jedlami, s čistými ústami, nie pri fajčení.

V závislosti od veľkosti fľaše môže byť počet kvapiek (odobratých zo stochovej fľaše) do fľaše nasledovný:

 • na pol litra vody (na konzumáciu po celý deň): 6-8 kvapiek
 • na liter a pol vody (možno spotrebovať do 2-3 dní): 12-18 kvapiek
 • na dva litre vody (môže sa spotrebovať do 2 - 3 dní): 20 - 24 kvapiek

4) Zábaly

Pomocou Bachových liekov je tiež možné vyrobiť obklady, ktoré sa dajú veľmi ľahko vyrobiť: vezmete si sklenenú alebo malú keramickú misku, do ktorej vložíte teplú vodu a 4 - 6 kvapiek príslušného liečiva. Vezmite kúsok gázy alebo čistý kúsok bavlny a ponorte ju do misky tak, aby bola nasýtená roztokom. Potom sa aplikuje na postihnuté miesto a nechá sa pôsobiť asi 15 minút. Aplikácia sa opakuje trikrát, takže celková doba trvania balenia je 30 minút.

Je dôležité, aby roztok v miske bol po ponorení gázy vždy vlažný, takže sa počas aplikácie určite zahreje. Nikdy ho neohrievajte v mikrovlnnej rúre, ale v oceľovom hrnci.

Výsledok balenia je miernejší ako pri použití čistej esencie, má však výhodu v tom, že umožňuje ošetrenie väčšieho povrchu menším množstvom esencie.

5) Masť

Masť môže pomôcť v prípade lokalizovanej bolesti, a preto ako pomoc pri perorálnom podaní lieku.

Jeho príprava je veľmi jednoduchá: v lekárni si kúpite základný krém, ktorý je krémom, ktorý neobsahuje žiadnu esenciu. Ak krém ešte nie je v sklenenej nádobe, je lepšie ho nalievať, pretože sklo je najvhodnejším materiálom na použitie Bachových kvetinových liekov, ktoré majú vibračnú povahu, a preto nezasahujú do intímnej podstaty liekov.

V praxi je potrebné použiť tento vzorec: 4 kvapky Bachovej kvetovej esencie odobratej z fľaše na každých 10 ml krému. Všetko premiešajte s keramickou, drevenou alebo plastovou čajovou lyžičkou (je dôležité, aby to nebolo kovové) pomaly, v smere hodinových ručičiek, kým nie je všetko dobre zmiešané.

6) Masážne oleje

Esencie Bachových kvetov je možné miešať s rôznymi druhmi olejov, aby sa vytvorili prospešné masáže.

Na tento účel musíte používať kvalitné oleje, prednostne zakúpené v bylinkách, ako je olej zo sladkých mandlí, sezamový olej, slnečnicový olej, olej z pšeničných klíčkov a vhodný univerzálny spôsob.

Aj v tomto prípade, čo sa týka masti, sa do každých 10 ml oleja pridajú 4 kvapky Bachovej kvetovej esencie.

Pred použitím oleja je dôležité injekčnú liekovku dobre pretrepať, aby sa esencia a olej dobre premiešali.

7) Očné kvapky

Na prípravu očných kvapiek si vezmite fyziologický roztok zakúpený v lekárni a zmiešajte 2 kvapky kvetovej esencie Bach v 10 ml roztoku.

Aj v tomto prípade sa používa fľaša z tmavého skla so vzduchotesným uzáverom a kvapkadlom.

Výsledné očné kvapky sa môžu uchovávať najviac 7 dní, potom sa musia obnovovať.

8) Nebulizácia

Metóda rozprašovania sa zvyčajne používa na čistenie prostredí, ktoré emitujú negatívne vibrácie, alebo na pokus o reguláciu nerovnováhy v energetickom poli človeka.

Na jeho prípravu sa použije taký rozprašovač, aký sa bežne používa pre rastliny, a na každú 1/2 litra tekutiny sa pridá 1/4 brandy, 3/4 nesýtenej minerálnej vody a 6/8 kvapiek Bachovej kvetovej esencie.

Postrekuje sa najmenej dvakrát denne (častejšie v prípade rastlín a živočíchov), postrek sa vykonáva postrekom držaním postrekovača asi 20 cm od tela.

Poznámka
(1) Prevzaté z Dvanásť liečiteľov a ďalšie lieky E. Bach

Normálne pre deti príprava a dávkovanie Bachových kvetov je rovnaké ako u dospelých, avšak pri i novorodencov a veľmi malé deti si musia niektoré adoptovať opatrenia.

V 30 ml fľaši z tmavého skla vybavenej skleneným kvapkadlom nalejte:

 1. Prírodná minerálna voda, kým nie sú naplnené asi 2/3 fľaše. Pri nedostatku minerálnej vody sa nikdy nemôže použiť prevarená voda, pretože by to nebolo dobrým prostriedkom pre energiu kvetov (Dr. Bach to považoval za „mŕtvu vodu“).
 2. 2 kvapky každej z vybraných esencií, odobraté zo zásobnej fľaše (čisté esencie, bez riedenia) 4 kvapky v prípade Záchrannej nápravy. Všeobecne sa neodporúča používať viac ako šesť esencií v jednej fľaštičke. Ak nemáte veľké skúsenosti, odporúčam vám, aby ste aspoň pri prvom podaní neprekročili počet troch. Toto uľahčuje sledovanie efektov a môžete ich kedykoľvek pridať.
 3. Konzervant pre vodu (asi 1/3 fľaše). Pre dospelých sa používajú 2 čajové lyžičky brandy. Dávka je minimálna a ak je to žiaduce, môže sa podať aj deťom. Môžete použiť aj jablčný ocot, ktorý má dosť nepríjemnú chuť alebo rastlinný glycerín. Ak sa zmes použije rýchlo, je možné vynechať aj konzervačný prostriedok, takže doba použiteľnosti bude približne 3 týždne. V takom prípade je potrebné dbať na to, aby kvapkadlo neprišlo do priameho kontaktu s vnútornou časťou úst dieťaťa. Ak k tomu dôjde, dobre ho opláchnite pod tečúcou vodou.

Fľaštičky s kvapkadlom je možné kúpiť v lekárni.


Čo sú to Bachove kvety?

Začiatkom tridsiatych rokov anglický lekár Dr. Edward Bach, ktorý sa domnieval, že choroba nie je ničím iným, ako prejavom emočnej nerovnováhy v tele, sa venoval hľadaniu metódy liečby, ktorá by mohla vysledovať skutočnú príčinu problému opätovným zosúladením vnútorného konfliktu. Žil v rokoch 1886 až 1936 v Anglicku, vyštudoval medicínu a bol slávnym lekárom a známym patológom, imunológom a bakteriológom. Jeho objavy v týchto oblastiach boli priekopnícke a lieky, ktoré objavil, sa dostali do histórie homeopatie pod menom „Bachove nosódy“. Napriek dosiahnutým obrovským úspechom bol naďalej nespokojný. Pre neho bola choroba dôsledkom disharmónie medzi telom a dušou, nie a «… Porucha ľudského stroja…». Veril, že príznaky choroby predstavujú vonkajší prejav, fyzický prejav negatívnych nálad. Jeho postulát bol: „Uzdravuje človeka, nie chorobu“. Predpokladal, že príčinou chorôb boli negatívne nálady, ako sú obavy, strach, nespokojnosť, netrpezlivosť, smútok atď., A preto sa venoval hľadaniu liekov, ktoré pôsobia na tieto vnútorné príčiny. Objavil a odhalil liečivé vlastnosti 38 divo rastúcich rastlín, ktoré sú dnes známe ako Bachove kvetinové lieky, schopné pôsobiť na toľko negatívnych nálad. Táto jeho túžba nie je zameraná iba na profesionálov, ale na všetkých ľudí, ktorí si chcú úprimne vydať cestu, ktorá prostredníctvom sebapoznania a prekonávania negatívnych nálad vedie k harmonickému rozvoju osobnosti, a teda k uzdraveniu.

Bachove kvety sú kvetinové výťažky, ktoré liečia negatívne nálady zodpovedné za naše vnútorné a následne fyzické nepohodlie. Hovorí Dr. Bach:

Čo sú to Bachove kvety?

Bachove kvety obnovujú harmóniu nášho života. Čo je to však harmónia? Je to súbor rôznych prvkov vo vzájomnej rovnováhe, takže žiadny z nich negatívne neprevažuje nad ostatnými. Koľkokrát cítime, že „niečo nie je v poriadku“, ale nevieme čo a toto vnútorné nepohodlie nemôžeme transformovať. Bachove kvety túto malátnosť očistia a ponechajú priestor pre vyrovnanosť, odvahu a schopnosť vedieť si vybrať to najlepšie pre seba.

Ako fungujú Bachove kvety?

Aby sme pochopili, ako kvetinové esencie fungujú, je v prvom rade potrebné osvojiť si koncept, podľa ktorého je každý živý tvor naplnený energiou alebo vitálnou silou. Túto energiu nie je možné vidieť ani sa jej dotknúť, ale rovnako ako vzduch, ktorý dýchate, je nevyhnutná pre život. Aj keď je pre mnohých obyvateľov Západu ťažké prijať myšlienku, že existuje niečo, čo presahuje materialitu, pre východné národy je to hotový záver. Liečivá sila kvetov je obsiahnutá v ich konkrétnych energetických alebo vibračných vlastnostiach. Energetická štruktúra každého kvetu je jedinečná, rovnako ako jeho vlastnosti.
Kvetinové esencie sú popisované ako druh „tekutej energie“, dá sa povedať, že doslova zapuzdrujú štruktúru energie alebo vibráciu kvetu, z ktorého pochádzajú.
Pri príprave kvetinových esencií hrá voda rozhodujúcu úlohu, pretože práve tento prvok absorbuje energiu kvetov. Tí, ktorí si predstavia, že v esenciách nájdu chemické prvky rozpustené okvetnými lístkami, budú sklamaní: kvetinová esencia obsahuje iba energiu kvetu.

Kde pôsobia Bachove kvety?

Rovnako ako všetky živé bytosti, aj človek je naplnený energiou. Energia, ktorá preniká každou časťou jeho bytia a ktorej hojnosť ide ruka v ruke so zdravotným stavom a úrovňou vitality. Ak v novorodencovi energia prúdi voľne, keď muž pokrýva cestu existencie, začne z rôznych dôvodov miznúť. Podľa tradičnej čínskej medicíny je hmota naplnená jemnou energiou, tzv SZO alebo čchi, ktorá sa prejavuje vibráciami, obehom a pohybovými vlnami.
Energia, ktorá prúdi pozdĺž siete kanálov nazývaných poludníky, ktoré sa rozširujú po celom tele ako zložitá pavučina. Posledne menovaný sa dá porovnať s druhým nervovým systémom, ktorý spája fyzické telo, a s jemnejším energetickým systémom, ktorý ho obklopuje. Veľmi často však v týchto kanáloch energia neprúdi hladko a môže dôjsť k zablokovaniu.
Stačilo by prehĺbiť zistenie, že problémy často vyplývajú z určitej povahovej vlastnosti alebo konkrétneho modelu správania. Z tohto dôvodu je nevyhnutné zaobchádzať s každým jednotlivcom ako s jedinečnou bytosťou, snažiť sa ho hlbšie spoznať, aby sme sa pokúsili pochopiť príčinu poruchy alebo choroby. Krása kvetinových esencií je v tom, že vám pomáhajú uvedomiť si vo vašej bytosti prítomnosť prvkov, ktoré podkopávajú váš osobný pocit pohody.
Kvetinové esencie pracujú s jednotlivcom, umožňujú mu „vidieť“ nerovnováhu, ktorá v ňom je, a nalievaním energie mu umožňujú zbaviť sa toho, čo mu bráni v šťastí.
Anglický lekár rozpoznal súvislosť medzi stresom, emóciami a chorobou a bol presvedčený, že chorobu spôsobili vnútorné konflikty, ktoré narúšajú dušu jednotlivcov. zhrnul svoju vlastnú filozofiu starostlivosti slovami:

Podľa Bacha by náprava týchto chýb viedla k zvýšeniu fyzickej a duševnej vitality, čo by zase umožnilo vyriešiť akékoľvek fyzické ťažkosti.

V ktorých prípadoch sú Bachove kvety užitočné?

Nespokojnosť, úzkosť, depresie, neistota z rôznych fóbií, pesimizmus, záchvaty paniky, apatia, horkosť, úzkosť, neistota, fyzické a psychické traumy, pocity viny, nervozita, stres, pocit menejcennosti, nepokoj, neschopnosť sústrediť sa, nepokoj a v všetky prípady vnútornej nevoľnosti, vracanie Harmónia, optimizmus, vyrovnanosť je Welfare.
Kvetinová terapia je jednoduchá, prírodná, univerzálna kúra, ktorá obnovuje poriadok a harmóniu mysle a tela.
Je tiež nástrojom poznania a riadenia svojich emócií, preto je kľúčom k duchovnému rastu a vývoju.

„Kto má málo času starať sa o svoje zdravie
jedného dňa využije veľa času na vyliečenie svojej choroby “

Register prevádzkovateľov
Register operátorov reiki a kryštalickej terapie.

Reiki v nemocnici.
Reiki v Bellaria (Bologna) s alkémiou.

Reiki a zdravotné postihnutie.
Reiki a výhody pre zdravotne postihnutých ľudí.

Reiki a mačky.
Reiki a prax na mačkách s alkémiou.

Reiki a kone.
Reiki a cvičenie na koňoch s alkémiou.


Účinky Bachových kvetov

Bachov kvet nepôsobí na chorobu, ale najednotlivec v celom rozsahu. Prináša rovnováhu medzi mysľou a telom a podporuje hojenie. Podľa Edwarda Bacha existuje u všetkých ľudí spoločný vzor, ​​v skutočnosti 38 vzorov. S každým z nich je spojený Bachov kvet. Úzkosť, strach, hnev ... sú modely, ktoré vedú k nerovnováhe, a preto môžu viesť k chorobe. Bach identifikoval súvisiaci kvet pre každý spoločný vzor.

Je však identifikovaných sedem hlavných štátov:

 1. Neistota
 2. Malý záujem o súčasnosť
 3. Precitlivenosť na vonkajšie vplyvy
 4. Strach
 5. Odradenie
 6. Samota
 7. Príliš veľa starostí o blaho ostatných

Účinky Bachových kvetov sú zvyčajne zrejmé v pomerne krátkom čase, najmä u dospievajúcich a detí. Zmierňujú úzkosť a stres, dodávajú novú fyzickú energiu.

Dozviete sa viac: zásady kvetín


Jasnosť na Bachových kvetoch

Esencie Bachove kvety pomáhajú vyrovnať všetky stavy alebo psychické a iné emočné roviny rastlín, zvierat a ľudí, preto napomáhajú celkovému blahobytu a nehrajú vplyv na placebo.

Ako povedal zakladateľ tejto terapie Edward Bach: „Kvetinové liečivá majú tú vlastnosť, že vyvážia naše vibrácie, a teda aktivujú duchovné sily, ktoré uvoľňujú a liečia myseľ a telo..”

Esencie sú prostriedky, ktoré zhromažďujú a prenášajú správy a vibrácie kvetov, a je nevyhnutné, aby boli pripravené s maximálnou starostlivosťou a rovnakými pokynmi ako Bach: zber a príprava s oddanosťou a vďačnosťou na nekontaminovaných miestach, prípadne zo spontánnych rastlín vo výbornom zdraví a plný elánu. Ak nebudú tieto kritériá dodržané, môže byť účinok Bachových kvetových esencií alebo liečiv (fB) veľmi mierny, a preto je na dosiahnutie niektorých výsledkov potrebných veľmi dlho.

V spoločnosti Etica ich pripravujeme najlepším možným spôsobom už viac ako dvadsať rokov, ale naša snaha ponúkať najvyššiu kvalitu tu nekončí. Vodu, ktorú používame na prípravu, dodávame energii. Na konzerváciu používame brandy, ako to robil Bach, a prostriedky sú uložené v špecifických farmaceutických fľašiach, 30 ml, tmavé s kvapkadlom, ktoré poskytujú maximálnu ochranu esencií. Na našich fľašiach nie sú žiadne kódy ani nič iné, čo by mohlo mať negatívny vplyv na samotnú nápravu.

Kvetiny môže pripraviť každý?

Tu je Bachova odpoveď na prípravu kvetov: z konferencie vo Wallingforde v roku 1936: „Celý liečebný princíp tejto metódy je taký jednoduchý, že mu môže porozumieť prakticky každý a dokonca aj samotné bylinky môže zbierať a pripravovať každý, kto sa tomu poteší..”

Kým nevyskúšate Bachove kvety dotiahnuté k dokonalosti, ako už bolo povedané v minulosti, neuvedomujete si rozdiel, ktorý môže existovať pri iných liekoch.

Ako sa pripravujú Bachove kvety

Príprava

Kvetiny sa zbierajú oddane, kvety alebo púčiky ráno, po zaschnutí rosy, bez toho, aby ste sa ich dotkli rukami alebo priamo. Spravidla sa strihajú ostrými nožnicami a kvapnú priamo do sklenenej nádoby, ktorá obsahuje vodu z prameňa, ktorý sa rodí blízko miesta samotného zberu.

Hrniec s vylúhovanými kvetmi je tam na mieste zberu umiestnený na slnku najmenej na tri alebo štyri hodiny, pričom dbajte na to, aby črep s vylúhovanými kvetmi neprešiel cez tieň. Táto metóda sa nazýva úpal.

Niektoré kvetinové lieky, najmä púčiky, sa po zozbieraní, rovnako ako pri oddanosti ako kvety, pripravujú metódou varu. Namiesto toho, aby boli nálevy vystavené slnku, varia sa asi pol hodiny v pramenitej vode.

Po ukončení macerácie alebo nastavenia na slnku alebo varom sa vylúhovaná voda oddelí od kvetov filtráciou pomocou handričky, ideálne, ak je zvyčajne z ľanu, a potom sa na zaistenie konzervácie pridá brandy. „podstaty“. Bach použil brandy, destilát, ktorý sa vyrába v Anglicku, pretože to považoval za čistejšie a prirodzenejšie ako denaturovaný alkohol, ktorý sa bežne používa v medicíne. Takto získaná infúzia sa nazýva matka.

Matka sa na príjem riedi v pomere štyroch kvapiek do tridsiatich ml vody, ak sa skonzumuje počas dňa, prípadne s prídavkom 50% brandy na zlepšenie jej trvania, ak je pripravená vo fľaši a použitá. štyri najmenej štyrikrát denne a podľa potreby.

Existujú ľudia, ktorí tvrdia, že iba Bachovo centrum je oprávnené pripravovať kvety, ale nie samotný Bach, ktorý nám v roku 1936 hovorí:
Celý liečebný princíp tejto metódy je taký jednoduchý, že mu môže porozumieť prakticky každý a dokonca aj samotné bylinky môže zbierať a pripravovať každý, kto sa tomu poteší..”

Kvety v dvoch prípravkoch sám Bach označil menami, ktoré použil:
Čistá a koncentrovaná matka sa pripravuje priamo a na konzerváciu sa zriedi 50% brandy.
Dávka, ktorá predstavuje zriedenie matky v 30 ml vody, je na okamžité použitie ideálnou koncentráciou na odoberanie kvetov a zaručuje ráznu a rýchlu akciu bez narušenia jemnej emočnej rovnováhy. Namiesto toho musí byť 30 ml po kvapkách zriedených na 50% brandy.

Bachove kvety, ako ich používať

Dávkovanie
Dávkovanie je vždy štyri kvapky (odporúčané samotným Bachom), ktoré sa majú užiť priamo do úst, na jazyk alebo pod štyrikrát denne.
Obdobie príjmu sa líši od niekoľkých dní, najmenej sedem až jeden alebo dva mesiace. Každý bude schopný pochopiť, ako dlho užívať lieky fB: zvyčajne, keď je ich účinok vyčerpaný, zabudneme ich užiť, už sa nám nechce ich brať, zabudneme na ležiacu fľašu.
Iste to potom už nepotrebujeme a možno tým, že budeme počúvať sami seba a porovnávať situáciu, môžeme zistiť zmenu, ktorá sa v nás udiala.

Bachove kvety, dávka alebo matka?

Kvety v dvoch prípravkoch, ktoré označil Bach:
Matka, čistá a koncentrovaná, musí byť zriedená, odporúča sa pre terapeutov a pre tých, ktorí ju používajú na obklady.
Dávka je zriedením štyroch kvapiek matky v 30 ml vody, čo je ideálna koncentrácia na príjem esencií: zaručuje ráznu a rýchlu akciu bez narušenia jemnej emočnej rovnováhy, zatiaľ čo sa drží jednu. použitie predĺžené na 30 ml, 15 ml musí byť z brandy.

Bachove kvety, sústredenie

Aká dôležitá je koncentrácia kvetov v esenciách?
Kvetinové esencie a nie sú vibračnými prostriedkami a ich účinnosť závisí od vibrácií, ktoré prenášajú.
To viedlo Bacha k tvrdeniu, že sa dajú čoraz viac riediť bez straty účinnosti, pretože vibrácie alebo frekvencia zostávajú rovnaké. V skutočnosti je to iba čiastočná pravda, pretože vibrácie kvetov nie sú prítomné iba vo svete myšlienok, ale sú aj konkrétne prítomné v ich molekulách, ktoré prechádzajú do vody.

Toto je podstatný rozdiel, ktorý Bach zaznamenal, a to natoľko, že upustil od homeopatickej metódy, ktorú na začiatku prijal pri príprave kvetov. V skutočnosti nezabúdajme, že Bach bol jedným z najslávnejších homeopatických lekárov svojej doby, ako aj odborník na astrológiu a psychiku, sám o tom písal vo svojich textoch a všímal si skutočnosť, že to nemohol presne zverejniť. v jeho dobe sa záujem považoval za nepriaznivý a nielen vtedy, pokiaľ ide o lekára, až potom sa úplne venoval kvetinovej terapii. Práve v rozdiele medzi homeopatiou a kvetinovou terapiou spočíva vysvetlenie, prečo je materiálna prítomnosť kvetinových molekúl a ich vibrácií taká dôležitá.

Homeopatia je založená na pôsobení, ktoré ľudské telo vyvíja pri kontakte s hmotnou látkou. Napríklad, ak požijeme korene toxickej látky, naše telo vyvinie okamžitú reakciu s bolesťou, vysokou horúčkou atď. Homeopatickými zriedeniami zbavujeme rastlinu jej materiálnej roviny, takže zostáva iba jej frekvencia.

Predpoklad homeopatickej vibrácie toxickej látky lieči choroby, ktoré majú podobné vlastnosti ako tie, ktoré vznikajú pri príjme látky s hmotnosťou, napríklad náhle vysoké horúčky alebo neznesiteľné bolesti. Ak sú vibrácie látky podobné ako pri chorobe, telo ich spojí, a tak dokáže rozpoznať disharmóniu a uskutočniť liečebné procesy. Absencia pôvodnej hmotnej látky Je dôležité umožniť telu vytvoriť spojenie medzi jeho disharmóniou a vibráciami lieku. Keby bola toxická látka prítomná v materiáli, reagovala by na ňu, čo by bola reakcia, ktorá pomôže prekonať chorobu, ale neúčinným spôsobom, pretože by zapojila časť liečivej sily do boja s jedom toxickej látky.

Situácia je veľmi odlišná v prípade kvetinových liekov, ktorých funkciou je sprostredkovať posolstvo kvetov, ktoré je vždy pozitívne, ako je to v prípade niektorých, ktorým sa hovorí: myseľ. Rovnaká správa prichádza inak, ak je prítomná iba na ideálnej úrovni, ako keď je prítomná aj materiálne. Svet myšlienok je potrebné dostať na hmatateľnú úroveň, takže správa, ktorá existuje iba v ideálnom svete, si vyžaduje integráciu s materiálnym svetom, teda s našim organizmom.

Často máme nerovnováhu práve preto, že sa snažíme integrovať svet myšlienok do toho fyzického. Na druhej strane, ak je v kvetinovom prostriedku určitý počet molekúl kvetov, ktoré sa rozpustili vo vode, stane sa, že tieto svoje vibrácie komunikujú na fyzickej úrovni v našom organizme, kde ďalej vibrujú a rezonujú s bunky tela. až kým sa nevymažú.

Pracovať hlboko bez zapojenia tela je neautentickým spôsobom. Žijeme v tele v rovine hmoty a ak ho môžeme zapojiť do procesu zmeny a liečenia, môžeme dosiahnuť lepšie výsledky. Je to ako rozdiel medzi myslením a robením niečoho a skutočným robením toho. Mali by sme rovnaký efekt? Naozaj si myslím, že nie a ty?

Z tohto dôvodu má koncentrácia kvetinového lieku veľký význam. Aby ste čo najlepšie využili dávku, ktorá sa má užiť, ako to Bach zvykol, riedenie jednej až 240 matiek: Zistite si riedenie kvetov, ktoré užívate: ich účinnosť závisí od tohto riedenia.

Dobré dôvody na použitie Bachových kvetov

(Prevzaté z: Nové horizonty s Bachovými kvetmi, autor Ricardo Orozco, ed. Centrum pre psychofyzikálne wellness.

 1. Absencia kontraindikácií u Bachových kvetov. Bachove kvety môžu používať kojenci aj staršie osoby, tehotné ženy a chorí ľudia všetkých druhov. Môžu byť tiež použité pre zvieratá a rastliny.
 2. Absencia sekundárnych vedľajších účinkov u Bachových kvetov. Na rozdiel od toho, čo sa už niekedy hovorilo, príznaky sa v počiatočných štádiách liečby ťažko prejavia a nemožno hovoriť ani o kríze, pretože kvetinová medicína nemá nič spoločné s alopatiou alebo homeopatiou. Niekedy sa stáva, že kvety prichádzajú do kontaktu s určitým princípom, pri ktorom môže mať pacient, zameraný na konkrétny problém, dojem, že príznaky sú akútne. Odber kvetov v žiadnom prípade neprodukuje vedľajšie účinky. V niektorých prípadoch dochádza k energetickým mobilizáciám, ktoré znamenajú určitý stupeň narušenia spôsobeného preskupením emocionálneho, mentálneho alebo fyzického obsahu alebo odporom človeka voči zmenám. Túto skutočnosť nemožno považovať za sekundárny vedľajší účinok. Ako sme videli, Bachove kvety pôsobia vo všetkých vibračných poliach živých bytostí. Nepoužívajú farmakokinetické princípy ani laboratórne manipulácie, takže riziká alopatických alebo homeopatických liekov nehrozia.
 3. Kompatibilita Bachových kvetov s akoukoľvek starostlivosťou. Pôsobením na jemnejších úrovniach ako homeopatia a alopatia sa kvetinová terapia nezmení. Nie je pravda, že alopatické lieky (ani psychotropné lieky) neznižujú účinok esencií.
 4. Prístupnosť Bachových kvetov. Každý priemerne citlivý človek môže nielen sám diagnostikovať svoje vlastné lieky, ale aj ich vyrábať, ak je schopný dobre rozlíšiť kvety. V tomto prípade nie sú potrebné zložité laboratórne procesy, laboratórium je samotná príroda. Na osvojenie systému nie sú potrebné roky štúdia.
 5. Nízke náklady na Bachove kvety. Najdrahšou vecou v starostlivosti o kvetiny je cena fľaše. Je nevyčísliteľné, koľko peňazí by mohla verejná správa ušetriť, keby využila kvetinový systém.
 6. Bachova kvetinová bezpečnosť. Esiste un'ampia esperienza (settant'anni) nel loro utilizzo, oltre a una vasta documentazione sul tema, il che fa del fiore di Bach un sistema solido ed affidabile.
 7. Azione a livello energetico sottile. I fiori agiscono a livello energetico profondo in modo vibrazionale, arrivano quindi alle strutture fisiche.
 8. Azione dei fiori di Bach sulla causa reale della malattia. Le essenze possiedono la potenza sufficiente e l'informazione adeguata per agire nei livelli causali della malattia, indipendentemente dall'intenzione o dalla formazione del terapista, il che trasforma la terapia floreale in un sistema praticamente unico nel suo genere. I fiori modificano quello che è da modificare.
 9. Azione dei fiori di Bach su tutti piani possibili. I rimedi agiscono su tutti piani di chi li assume. Per questo motivo possono agire su disturbi di ogni genere, sia fisici che emozionali, mentali, spirituali. La terapia floreale può pertanto essere considerata una cura olistica, che contempla la persona come un tutt'uno integrato e interdipendente.
 10. Polarizzate a livello evolutivo. Le essenze floreali sono state scelte e preparate per l'evoluzione integrale dell'essere umano, quindi, indipendentemente da quello che stiamo trattando e qualunque sia la motivazione di chi li prende, i fiori agiscono ripermeabilizzando la connessione Sè Superiore-Personalità. Questo ha una serie di ripercussioni benefiche per chi li assume, non solo a livello mentale, fisico ed emozionale, ma anche a livello spirituale.
 11. Selettività dell'azione. Agiscono a livello della disarmonia, perché ogni essenza ha un principio vibrazionale differente, con una frequenza che coincide con il principio negativo da correggere. In questo modo se diamo un fiore sbagliato, semplicemente non agisce, annullando quindi ogni possibilità di ledere il paziente.

Chi desiderasse approfondire consiglio di leggere i diari di Bach, dove troverete tutte le indicazioni REALI al riguardo su:

 • come scegliere il nostro fiore tipo
 • come testarli
 • come farli
 • come usarli
 • come curarsi praticamente gratis

Bach prima di essere medico era un sensitivo ed un esperto astrologo, non il segno ma la luna determina il fiore tipo.

Grazie dottor Bach, vediamo di stare attenti alle sofisticazioni e speculazioni.

NB le parole riportate non sono le mie ma direttamente quelle di Bach o chi per Lui.


Uso e preparazione miscela con i Fiori di Bach


Come si usano i Fiori di Bach:
dopo aver scelto i Fiori necessari, si passa a preparare la boccetta da 3 0ml (in vetro brunito e con contagocce in vetro), la si sterilizza facendola bollire in acqua, si riempie per ¼ di brandy come conservante, acqua naturale non gassata, in ultimo si aggiungono due gocce per rimedio floreale, una per ogni 15ml, chiudere la boccetta, il cocktail è pronto.


Video: Bangla Movie Sad Background Music 2020 Koster Ringtone Music Ridoy Vai Media


Komentáre:

 1. Gokinos

  hrôza!!!

 2. JoJojinn

  Should I wait for an update?

 3. Jorel

  Bravo, aká fráza ... úžasná myšlienkaNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Espalier rámy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Bc strom plody timesheet