Informácie o paradajkách


Info o paradajke Rapsodie - Ako pestovať paradajky Rapsodie na záhrade

Mary Ellen Ellis

Viete, že je leto na záhrade, keď máte veľké a zrelé paradajky. Skúšali ste niekedy pestovať rastliny paradajok Rapsodie? Z nich sa vyrábajú veľké hovädzie steaky. Kliknite sem, aby ste zistili viac a dozvedeli sa, ako pestovať tieto úžasné rastliny paradajok.

Starostlivosť o paradajky Black Krim - Ako pestovať paradajky Black Krim

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakcie

Rastliny paradajok Black Krim produkujú veľké paradajky. Červenozelená dužina je bohatá a sladká s mierne dymovou, domácou chuťou. Ak máte záujem pestovať paradajky Black Krim vo vašej záhrade tento rok alebo nasledujúcu sezónu, kliknite tu a dozviete sa ako.

Starostlivosť o paradajky pre hypotéku - Rastúce paradajky pre hypotéku

Laura Miller

Ak hľadáte chutnú veľkú paradajku hlavnej sezóny, odpoveďou vám môže byť rastúci hypotekárny zdvihák. Táto odroda rajčiaka vyprodukuje až do mrazu ovocie s hmotnosťou 1,25 kg a obsahuje vynikajúci príbeh, o ktorý sa môžete podeliť so svojimi záhradkármi. Viac informácií sa dozviete tu.

Rastliny paradajok Zapotec vo farbe ružových paradajok - tipy na pestovanie paradajok Zapotec

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Predstavte si paradajku s kučeravým zaobleným tvarom a jasne ružovou dužinou. Získali ste obraz rastlín ružovej skladanej paradajky Zapotec. Skúste si vypestovať tieto funky ovocie, ktoré je samo o sebe štartérom konverzácie. Viac sa dozviete v tomto článku.

Odrody dutých paradajok: Pestovanie rastlín rajčiaka v pruhovanej plnke Schimmeig

Autor: Becca Badgett, spoluautor knihy Ako pestovať NÚDZOVÚ záhradu

Schmmeig Striped Hollow je nevyhnutnosťou pre tých, ktorí hľadajú niečo trochu zvedavejšie. Podobne ako iné duté paradajky, aj tieto môžu mať tvar skôr ako paprika. Kliknutím na tento článok sa dozviete viac o pestovaní tejto rastliny paradajok.

Informácie o rastline TomTato: Pestovanie rastliny štepených paradajok

Amy Grant

Čo je to rastlina TomTato? Je to v podstate paradajkovo-zemiaková rastlina, ktorá doslova pestuje zemiaky aj paradajky. V nasledujúcom článku sa dozviete, ako pestovať paradajky a ďalšie užitočné informácie o rastline TomTato.

Paradajky, ktoré môžu dobre - aké sú najlepšie paradajky na konzervovanie

Autor: Becca Badgett, spoluautor knihy Ako pestovať NÚDZOVÚ záhradu

Možno plánujete veľkú úrodu a chcete mať na konzervovanie paradajky navyše. Konzervovanie paradajok je koncom leta častou prácou, ktorú niektorí z nás robia pravidelne. V nasledujúcom článku sa pozrite na niektoré z najlepších paradajok na konzervovanie.

Starostlivosť o paradajky Sweet 100: Získajte informácie o pestovaní sladkých 100 paradajok

Autor: Darcy Larum, dizajnér krajiny

Sladkých 100 rastlín paradajok produkuje červené cherry paradajky na neurčitých viničoch s vysokou úrodou ovocia od začiatku leta až do mrazu. Vysoké výťažky sú v ich názve označené „100“. Kliknutím sem získate užitočné tipy na pestovanie paradajok Sweet 100.

Informácie o chrústu: Pestovanie paradajok rajče v záhrade

Autor: Darcy Larum, dizajnér krajiny

Za horúcich a suchých podmienok môžu niektoré odrody paradajok prestať produkovať ovocie. V týchto zložitých klimatických podmienkach však svietia aj iné odrody rajčiakov, napríklad Sunchaser. Kliknutím sem získate informácie o prípravku Sunchaser a tipy, ako pestovať rastlinu rajčiaka Sunchaser.

Informácie o Yellow Stuffer: Ako pestovať paradajky Yellow Stuffer

Autor: Becca Badgett, spoluautor knihy Ako pestovať NÚDZOVÚ záhradu

Rastliny paradajok Yellow Stuffer nie sú to, čo v záhrade každého človeka vidíte, a možno ich nespoznáte, ak tam rastú. Informácie spoločnosti Yellow Stuffer hovoria, že majú podobný tvar ako papriky. Čo je paradajka Yellow Stuffer? Viac podrobností sa dozviete tu.

Informácie o spreji Blossom Set: Ako fungujú spreje na paradajkové sety

Autor: Tonya Barnett, (autorka FRESHCUTKY)

K sadeniu plodov paradajok dochádza, keď sú kvety rastliny rajčiaka opelené, zvyčajne pomocou vetra alebo hmyzu. Niekedy však podmienky na opelenie nie sú priaznivé pre množenie ovocia. Našťastie existuje niekoľko možností, ako je sprej s paradajkovými hormónmi. Viac informácií sa dozviete tu.

Vädnutie paradajok Fusarium: Ako kontrolovať vädnutie Fusarium na rastlinách rajčiaka

Mary Ellen Ellis

Vädnutie rajčiaka fusarium môže byť pre domáce záhrady veľmi ničivé. Jedná sa o plesňovú infekciu, ktorá napáda korene, ale spôsobuje žltnutie a vädnutie rastliny nad líniou pôdy. Pri závažných infekciách môžete prísť o veľkú úrodu paradajok. Viac sa dozviete v tomto článku.

Bakteriálna rakovina rajčiaka - Liečba paradajok pomocou bakteriálnej banky

Autor: Darcy Larum, dizajnér krajiny

Každé leto robíme domáce úlohy prehľadávaním internetu a plánovaním stratégie boja proti chorobe, aby sme zaistili plnú špajzu salsy, omáčky a iného konzervovaného paradajkového tovaru. Ak vás toto hľadanie viedlo až sem, pravdepodobne narazíte na bakteriálnu rakovinu rajčiakov. Viac informácií sa dozviete tu.

Informácie o paradajkách Neptún: Ako pestovať rastlinu paradajok Neptún

Liz Baessler

Ak žijete v miernej časti sveta, paradajky vo vašej záhrade sa môžu cítiť ako samozrejmosť. Ale ak žijete v horúcom podnebí alebo, čo je ešte horšie, v teplom a vlhkom podnebí, paradajky nie sú také ľahké. Neptún je odroda, ktorá dokáže všetko zniesť. Viac sa dozviete v tomto článku.

Informácie o solárnom ohni - Ako pestovať paradajku na solárny oheň

Amy Grant

Nie je vždy ľahké pestovať paradajky v horúcich a vlhkých oblastiach. Vysoké teplo často znamená, že nedostanete žiadne ovocie, ale potom, keď prší, má ovocie tendenciu praskať. Nebojte sa obyvateľov teplejšej klímy; skúste pestovať rastliny rajčiaka Solar Fire. Kliknutím sem získate ďalšie informácie.

Informácie o paradajkách zo žltých hrušiek - Tipy na starostlivosť o paradajky zo žltých hrušiek

Mary Ellen Ellis

Dozviete sa viac o paradajkách zo žltej hrušky a budete pripravení na pestovanie nádhernej odrody paradajok vo vašej zeleninovej záhrade. Výber odrôd paradajok môže byť pre milovníka paradajok s obmedzeným záhradným priestorom ťažký, ale toto malé dedičstvo v tvare hrušky je skvelou voľbou. Kliknutím sem získate ďalšie informácie.

Tropic Tomato Care - Ako pestovať rastliny rajčiaka „Tropic“

Autor: Teo Spengler

Čo je to paradajka Tropic? Je to odroda odolná voči chorobám, ktorej sa darí v horúcich oblastiach, kde iné kultivary nie. Kliknutím na nasledujúci článok získate informácie o pestovaní paradajok Tropic a tipy na starostlivosť o paradajky Tropic.

Sunmaster Plant Care: How to grow Sunmasters In The Garden

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakcie

Rastliny paradajok Sunmaster sa pestujú najmä pre podnebie s horúcimi dňami a teplými nocami. Tieto superodolné paradajky v tvare gule vytvárajú šťavnaté, sladké a chutné paradajky, aj keď denné teploty presahujú 32 ° C. Kliknutím na tento článok získate ďalšie informácie.

Čo je raná paradajka Pak: ako pestovať rastlinu paradajky Early Pak

Autor: Darcy Larum, dizajnér krajiny

Pri nákupe nových záhradných rastlín nemáme vždy taký luxus, aby sme presne vedeli, ako bude ovocie rásť. Tu na našom webe sa snažíme z práce na záhrade urobiť odhad. V tomto článku sa budeme venovať starostlivosti o paradajky Early Pak.

Informácie o slnečnom lístku: Tipy na pestovanie paradajok zo slnečného lístia

Liz Baessler

Ak hľadáte rastlinu, ktorá udrží letné horúčavy, odroda paradajok Sun Leaper je dobrou voľbou. Kliknutím na tento článok sa dozviete viac o starostlivosti o paradajky Sun Leaper a o tom, ako pestovať rastliny rajčiaka Sun Leaper v záhrade.

Starostlivosť o paradajky Florasette - Tipy na pestovanie paradajok Florasette

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakcie

Pestovanie paradajok vo vlhkom podnebí je náročné, pretože väčšina paradajok uprednostňuje skôr suché počasie. Ak bolo pestovanie paradajok frustrujúcim cvičením, môžete mať väčšie šťastie pri pestovaní paradajok Florasette. Kliknutím na tento článok sa dozviete, ako na to.

Informácie o rastline Talladega: Pestovanie paradajok Talladega v záhrade

Autor: Teo Spengler

Rastliny paradajok Talladega pochádzajú z Mexika a na rozdiel od mnohých kultivarov sa mu mimoriadne dobre darí vo veľmi horúcich oblastiach. Nasledujúci článok vám pomôže získať ďalšie informácie o rastlinách Talladega vrátane tipov, ako pestovať rastliny rajčiakov Talladega.

Starostlivosť o paradajky Sun Pride - Tipy pre pestovanie paradajok Sun Pride

Mary Ellen Ellis

Paradajky sú v každej zeleninovej záhrade hviezdami a dnes je na výber viac odrôd a kultivarov ako kedykoľvek predtým. Ak žijete niekde s horúcim letom a bojujete s paradajkami, skúste si vypestovať paradajky Sun Pride. K tomu vám pomôže tento článok.

Pestovanie rastlín rajčiaka Earliana: Tipy na starostlivosť o paradajky Earliana

Liz Baessler

Na pestovanie je k dispozícii toľko odrôd rajčiakov, môže byť ťažké vedieť, odkiaľ začať. Možno by ste chceli rastlinu, ktorá začne produkovať veľmi skoro a má svoju históriu trochu dlhú. Ak vám táto možnosť padne do oka, kliknite sem a dozviete sa viac o paradajke „Earliana“.

Informácie o rajčiakoch Heatwave II: Pestovanie hybridného rajčiaka Heatwave II

Autor: Teo Spengler

Záhradníci v chladno-letných štátoch nemajú najlepšie šťastie na paradajky milujúce slnko. Ale horúce leto môže byť ťažké aj v týchto prípadoch. Ak žijete tam, kde obyčajné rastliny rajčiaka vädnú pod intenzívnym teplom, mali by ste zvážiť rastliny rajčiaka Heatwave II. Viac informácií sa dozviete tu.

Starostlivosť o paradajky v lete - Ako pestovať letné paradajky v záhrade

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Milovníci rajčiakov, ktorí si sami pestujú, neustále hľadajú rastliny, ktoré vytvárajú dokonalé ovocie. Tepelná odolnosť letnej súpravy je taká, že aj keď sú teploty najteplejšie, prinesie ovocie, čo z nej robí vynikajúcu voľbu pre južných záhradníkov. Viac informácií sa dozviete tu.

Starostlivosť o malé plody rastlín: Tipy na pestovanie malých paradajok

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakcie

Pestovanie malých rastlín paradajok je ľahké: stačí začať sadením semien v interiéri alebo zakúpením malých rastlín pripravených na výsadbu vonku. Ak sa chcete dozvedieť všetko, čo potrebujete vedieť o pestovaní paradajok Small Fry, ďalšie informácie získate kliknutím na tento článok.

Paradajky BHN 1021 - Ako pestovať rastliny rajčiaka BHN 1021

Amy Grant

Pestovatelia paradajok v južných Spojených štátoch mali často problémy s vädnutím vírusu rajčiaka, a preto boli vytvorené rastliny rajčiaka BHN 1021. Máte záujem o pestovanie rajčiaka 1021? K tomu vám môže pomôcť nasledujúci článok.

Starostlivosť o cestujúcich v Arkansase - Ako pestovať paradajky v oblasti cestovného ruchu v Arkansase

Liz Baessler

Paradajky majú všetky tvary a veľkosti a čo je dôležité, rastúce požiadavky. Jednou z paradajok, ktorá sa dobre darí v horúcom podnebí, je Arkansas Traveler, dobrá odroda odolná voči teplu a teplu s príjemnou farbou a miernou chuťou. Viac informácií sa dozviete tu.

Informácie o rajčiakoch rovnodennosti: Tipy na pestovanie paradajok rovnodennosti

Amy Grant

Ak žijete v horúcej oblasti krajiny, pestovanie paradajok vám môže dať blues. Je čas vyskúšať pestovanie paradajok Equinox, kultivaru rajčiakov odolných voči teplu. Máte záujem dozvedieť sa, ako pestovať paradajku Equinox? Nasledujúce informácie o rajčiakoch Equinox vám pomôžu.

Starostlivosť o paradajky Heatmaster: Pestovanie rastlín rajčiaka Heatmaster

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Jedným z hlavných dôvodov, prečo paradajky pestované v teplejších klimatických podmienkach neprinášajú ovocie, je horúčava. Aj keď potrebujú teplo, veľmi vysoké teploty môžu spôsobiť, že rastliny potratia kvety. Paradajka Heatmaster je odroda špeciálne vyvinutá pre tieto horúce podnebie. Viac informácií sa dozviete tu.

Čo je patio paradajka - tu sa dozviete, ako pestovať paradajky na terase

Liz Baessler

Paradajky majú vynikajúci tvar a veľkosť. Nech už máte akýkoľvek priestor a aký druh paradajok chcete pestovať, malo by tu byť niečo, čo by vyhovovalo vašim potrebám. Jednou z najlepších odrôd kontajnerov je rastlina rajčiaka Patio. Viac sa dozviete v tomto článku.

Informácie o Floride 91 - Získajte informácie o pestovaní paradajok na Floride 91

Mary Ellen Ellis

Bývate niekde, kde je horúco, čo je náročné na pestovanie chutných paradajok? Ak je to tak, potrebujete nejaké informácie o Floride 91. Tieto paradajky boli vyvinuté tak, aby rástli a dobre sa im darilo v teple, a sú skvelou voľbou pre prudký nárast teploty. Kliknite sem a dozviete sa viac.

Informácie o kráse z Illinois: Starostlivosť o rastliny rajčiakov z krásy Illinois

Autor: Becca Badgett, spoluautor knihy Ako pestovať NÚDZOVÚ záhradu

Paradajky Illinois Beauty, ktoré môžu rásť vo vašej záhrade, sú veľkými producentmi a pochádzajú z náhodného kríženia. Tieto chutné dedičstvo, otvorené opeľované rastliny paradajok sú vynikajúce pre tie, ktoré by mohli zachrániť aj semená. Viac informácií o pestovaní týchto paradajok sa dozviete tu.

Homestead 24 Starostlivosť o rastliny: Ako pestovať 24 rastlín paradajok

Autor: Becca Badgett, spoluautor knihy Ako pestovať NÚDZOVÚ záhradu

Domáce rastliny 24 paradajok sú dobré na konzervovanie v neskorom lete, na výrobu omáčky alebo na konzumáciu šalátov a sendvičov. Počas určeného obdobia zberu a po ňom bude pravdepodobne dosť na všetky použitia. Kliknite sem a dozviete sa viac o pestovaní týchto paradajok.

Starostlivosť o loptičku Eva Purple: Ako pestovať rastlinu rajčiaka Eva Purple Ball

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakcie

Rastliny rajčiaka Eva Purple Ball poskytujú okrúhle, hladké ovocie s čerešňovo červenou dužinou a vynikajúcou chuťou. Ak ste ešte neskúsili ochutnať zeleninu z dedičstva, pestovanie paradajok Eva Purple Ball je dobrý spôsob, ako začať. Kliknite sem a dozviete sa, ako pestovať paradajky Eva Purple Ball.

Rastliny paradajky „Ozark Pink“ - Čo je to paradajka Ozark Pink

Autor: Tonya Barnett, (autorka FRESHCUTKY)

Nič sa nevyrovná rajčiakom dozretým na viniči nazbieraným priamo zo záhrady. Ružové paradajky Ozark sú ideálne pre domácich pestovateľov, ktorí chcú začať s výberom chutných paradajok do šalátov, sendvičov a čerstvého stravovania. Kliknite sem, aby ste získali viac informácií o Ozark Pink.

Vírus paradajkových škvŕn: Liečba paradajok pomocou vírusu škvrnitého vädnutia

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakcie

Škvrnitý vädnutie rajčiaka bolo prvýkrát objavené v Austrálii pred viac ako sto rokmi a nakoniec bolo zistené, že ide o vírusové ochorenie prenášané strapkami. Od tej doby sa rozšírila do krajín po celom svete. Kliknite sem a dozviete sa viac o liečbe vädnutím rajčiaka.

Informácie o paradajke z ananásu - Ako pestovať havajské ananásové paradajky

Podľa nášho webu

Pestovanie zeleniny nie je niečo, na čo musíte byť odborníkom. Dobrou voľbou pre každého záhradníka je paradajka Pineapple. S havajskými ananásovými paradajkami je len málo informácií, ktoré potrebujete vedieť. Pozrite si nasledujúce informácie o paradajke z ananásu.

Starostlivosť o paradajky Garden Peach - Ako pestovať rastlinu paradajok Garden Peach

Amy Grant

Kedy broskyňa nie je broskyňa? Keď pestujete paradajky Garden Peach, samozrejme. Čo je paradajka Garden Peach? Nasledujúci článok obsahuje fakty o paradajkách Garden Peach, napríklad informácie o tom, ako pestovať paradajky Garden Peach a všetko o starostlivosti o paradajky Garden Peach.

Paul Robeson History: What are Paul Robeson Tomatoes

Liz Baessler

Paul Robeson je paradajková kultová klasika. Milovníkmi šetričov semien a nadšencami paradajok je vynikajúcou chuťou a fascinujúcim menovcom. Viac informácií o pestovaní paradajok Paul Robeson a ich starostlivosti sa dozviete v tomto článku.

Starostlivosť o paradajky Ghost Cherry - Tipy pre pestovanie rastlín Cherry Cherry

Autor: Darcy Larum, dizajnér krajiny

Tu na našom webe sa snažíme poskytovať záhradníkom čo najviac informácií o rastlinách, aby ste sa mohli rozhodnúť, či je rastlina pre vás to pravé alebo nie. V tomto článku poskytneme tipy, ako pestovať paradajku Ghost Cherry vo vašej záhrade.

Starostlivosť o ružové vajcia z Thajska: Čo je to rastlina paradajok z ružových vajec z Thajska

Autor: Darcy Larum, dizajnér krajiny

Pri prechádzaní katalógov semien na jeseň a v zime zvážte vyskúšanie niektorých zeleninových odrôd, ktoré majú okrasnú hodnotu, napríklad paradajky Thai Pink Egg. Čo je to paradajka z ružových vajec v Thajsku? Kliknutím sem získate ďalšie informácie.

Starostlivosť o paradajky White Beauty: Čo je to paradajka White Beauty

Autor: Darcy Larum, dizajnér krajiny

Ak hľadáte pestovanie jedinečnej paradajky, ktorá má vo svojej histórii viac farby ako jej šupka, nehľadajte nič iné ako paradajky White Beauty. Čo je to paradajka White Beauty? Odpoveď získate kliknutím na nasledujúci článok.

Odroda zelených paradajok - pestovanie zelených paradajok

Autor: Darcy Larum, dizajnér krajiny

Čo je paradajka Green Bell Pepper? Je to paprika alebo paradajka? Názov tejto konkrétnej odrody rajčiakov sa môže zdať mätúci, ale je v skutočnosti celkom jednoduchý. Kliknutím na tento článok získate informácie o pestovaní paradajok Green Bell Pepper v záhrade a o tom, ako ich používať.

Zelené paradajky Zebra: Ako pestovať rastliny zelenej zebry v záhrade

Autor: Teo Spengler

Tu je paradajka, ktorá poteší vaše oči i vaše chuťové poháriky. Zelené paradajky Zebra sú chutným jedlom, ale sú tiež pôsobivé na pohľad. Ak ste pripravení začať pestovať rastlinu paradajok Green Zebra, pripravte sa na poriadnu šou. Kliknutím sem získate ďalšie informácie.

Pestovanie kaspických ružových paradajok: Čo je to kaspické ružové paradajka

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Pestovanie paradajok Caspian Pink vám poskytne skoršie ovocie ako Brandywine s vyššou produkciou. Kliknutím na nasledujúci článok získate niekoľko tipov, ako pestovať paradajky kaspickej ružovej, a ďalšie užitočné vlastnosti.

Info o paradajkách Better Boy - Ako pestovať rastlinu paradajok Better Boy

Amy Grant

Hľadáte aromatickú paradajku s hladkou šupkou, ktorej sa darí vo väčšine podnebí? Skúste si vypestovať paradajky Better Boy. Nasledujúci článok obsahuje všetky príslušné informácie o paradajkách Better Boy vrátane požiadaviek na pestovanie Better Boy a starostlivosti o paradajky Better Boy.

Ruffled Yellow Tomato Info - Čo je to žltý volánový paradajok

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakcie

Ako už názov napovedá, paradajka Yellow Ruffled je zlatožltá paradajka s výraznými záhybmi alebo volánikmi. Pestovanie žltých volánových paradajok je celkom jednoduché, pokiaľ dokážete zabezpečiť základné potreby rastliny, pokiaľ ide o pôdu, vodu a slnečné svetlo. Viac informácií sa dozviete tu.

Informácie o paradajkách Azoychka: Pestovanie paradajok Azoychka v záhrade

Mary Ellen Ellis

Pestovanie paradajok Azoychka je dobrou voľbou pre každého záhradníka, ktorý oceňuje všetky rôzne odrody paradajok. Nájsť tento môže byť trochu náročnejšie, ale stojí za to. Jedná sa o produktívne a spoľahlivé rastliny, ktoré vám poskytnú chutné paradajky. Viac informácií sa dozviete tu.

Starostlivosť o paradajky v ranom veku - Naučte sa, ako pestovať paradajky v ranom veku

Autor: Teo Spengler

S názvom ako „Early Girl“ je táto paradajka predurčená na popularitu. Kto by začiatkom sezóny nechcel okrúhle, červené, hlboko ochutené záhradné paradajky? Ak uvažujete o pestovaní úrody paradajok v ranej dievčine, ďalšie informácie získate kliknutím na tento článok.

Tipy na osladenie paradajok: Aké je tajomstvo sladkých paradajok

Amy Grant

Pestovanie sladkých paradajok môže byť pre niektorých celkom posadnutosťou, každý rok sa snaží prísť na to, ako urobiť paradajky sladšími ako rok predtým. Existuje tajomstvo sladkých paradajok? Ukazuje sa, že k sladeniu paradajok existuje tajná zložka. Kliknite sem a dozviete sa viac.

Kellogg’s Breakfast Tomato Care - Pestovanie rastliny Kellogg’s Breakfast

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Klasickým príkladom rajčiaka sa zdá byť kyprý červený exemplár, ale musíte vyskúšať oranžovú paradajku, Kellogg's Breakfast. Toto ovocie z dedičstva je vynikajúco ochutený biftek z paradajok. Viac informácií o tejto odrode rajčiakov sa dozviete v nasledujúcom článku.

Liberty Bell Tomato Info: Ako pestovať rastliny Liberty Bell Tomato

Liz Baessler

Paradajky sú neuveriteľne rozmanité ovocie. Ak chcete paradajku so silnými, pevnými stranami a veľkými prázdnymi priestormi vo vnútri, ktorú môžete napchať a grilovať, ťažko vám pôjde lepšie ako Liberty Bell. Kliknutím na tento článok sa dozviete, ako pestovať rastliny paradajok Liberty Bell.

Informácie o hnedých dužinách: Ako pestovať paradajky z dužiny hnedej

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Napriek názvu vám pestovanie paradajok Brown Flesh poskytne skutočne zaujímavé ovocie, ktoré môžete použiť do šalátov, na prípravu jedál, na pečenie alebo len tak z ruky. Kliknutím na tento článok získate ďalšie informácie o pestovaní a používaní rastlín rajčiaka Brown Flesh.

Tomato Vivipary: Dozviete sa viac o semenách klíčiacich v paradajke

Autor: Darcy Larum, dizajnér krajiny

Z ovocia rajčiaka je všeobecne ľahké zistiť, či je ovocie príliš zrelé. Príležitostne však bude paradajka navonok vyzerať úplne normálne, zatiaľ čo vo vnútri sa objaví zvláštny znak nadmernej zrelosti, známy ako vivipary. Viac informácií sa dozviete tu.

Informácie o rajčiakoch Beefmaster: Ako pestovať rastliny Beefmaster

Amy Grant

Hybridné paradajky Beefmaster sú neurčité druhy, ktoré sa tiež nazývajú viničové paradajky a sú plodnými producentmi. Máte záujem o ďalšie informácie o rajčinách Beefmaster? Kliknutím na tento článok získate informácie o tom, ako pestovať rastliny Beefmaster, a ďalšie príslušné informácie.

Starostlivosť o paradajky Red October - Ako pestovať rastlinu rajčiaka Red October

Mary Ellen Ellis

Nič v supermarkete sa nevyrovná sviežosti a chuti, ktorú získate z domácich paradajok. Existuje veľa odrôd, ktoré môžete pestovať, ale ak chcete chutnú paradajku, ktorá vám dobre udrží, vyskúšajte Červený október. Kliknutím na tento článok sa dozviete viac.

Info o paradajke Cherokee Purple - Ako pestovať rastlinu paradajky Cherokee Purple

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakcie

Cherokee fialové dedičstvo paradajky sú dosť zvláštne vyzerajúce paradajky so splošteným, guľovitým tvarom a ružovo-červenou šupkou a zelenými a fialovými nádychmi. Dužina je sýtej červenej farby a chuť je lahodná - sladká aj koláčová. Kliknutím sem sa o nich dozviete viac.

Fakty o moldavských zelených paradajkach: Čo je to zelené moldavské paradajky

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakcie

Hľadáte zaujímavú paradajku do záhrady? Vyskúšajte zelenú moldavčinu. Dužina je jasná, neónovo zelená s jemne citrusovou, tropickou chuťou. Kliknutím na nasledujúci článok sa dozviete všetko o pestovaní moldavských zelených paradajok.

Tomato Gray Leaf Spot Control: Správa sivých listov na rajčiakoch

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Paradajky zo záhrady sú pochúťkou, na ktorú sa oplatí čakať, kým ju neznesú choroby a škodcovia. Šedá škvrnitosť listov na paradajkách je klasickým príkladom a je jednou z mnohých chorôb, ktoré môžu udrieť. Kliknite sem a dozviete sa viac o kontrole škvŕn paradajkového sivého listu.

Čo je paradajková listová forma - správa paradajok pomocou listovej formy

Amy Grant

Ak pestujete paradajky v skleníku alebo vo vysokom tuneli, je pravdepodobnejšie, že budete mať problémy s plesňou rajčiaka. Čo je to pleseň z listov paradajok? Kliknite sem, aby ste zistili príznaky rajčiakov s možnosťami liečby plesňou listovou a plesňou rajčiakovou.

Ovládanie paradajkového južného záblesku: Ako zaobchádzať s južným zábleskom paradajok

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakcie

Pleseň paradajková na juhu môže byť relatívne malá, ale v niektorých prípadoch môže závažná infekcia v priebehu niekoľkých hodín vyhladiť celú záhon rastlín paradajok. Ovládanie južnej plesne paradajkovej je ťažké, ale ak ste ostražití, môžete túto chorobu zvládnuť. Viac informácií sa dozviete tu.

Informácie o paradajkách Alternaria - tu sa dozviete viac o rajčiakoch na klincoch Nailhead

Autor: Darcy Larum, dizajnér krajiny

Raná pleseň každoročne spôsobuje značné škody a straty na plodinách rajčiaka. Menej známe, ale podobné plesňové ochorenie známe ako škvrnitosť paradajok na nechtoch, môže spôsobiť rovnaké škody a straty ako skorá pleseň. Viac informácií sa dozviete tu.

Informácie o divých paradajkach: Získajte informácie o pestovaní divých paradajok

Amy Grant

Všetky paradajky vďačia za svoju existenciu divým rastlinám paradajok. Čo sú to divé paradajky? Tieto rastliny sú predkami všetkých paradajok, ktoré dnes konzumujeme. Kliknutím na tento článok sa dozviete viac informácií o divých paradajkach a o pestovaní divých paradajok.

Info o paradajkovej antraknóze: Ako ošetrovať paradajky s antraknózou

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Antracnóza z paradajok vedie k poškodeniu zeleného aj zrelého ovocia. Dôležité informácie o paradajkovej antraknóze vrátane toho, ako predchádzať a liečiť túto chorobu, nájdete v tomto článku. Kliknite sem a dozviete sa viac.

Sivá pleseň z paradajok: Ako zaobchádzať so sivou plesňou v paradajkových rastlinách

Amy Grant

Sivá pleseň v rastlinách rajčiaka je spôsobená plesňou s hostiteľským rozsahom viac ako 200 a môže spôsobiť celý rad ďalších chorôb vrátane tlmenia a plesne. Aké sú príznaky plesne sivej paradajky a ako sa lieči, vzhľadom na jej závažnosť? Zistite tu.

Problémy so sadenicami paradajok: Dozviete sa viac o chorobách sadeníc paradajok

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Choré sadenice paradajok môžu spôsobiť veľa vecí, môžete však podniknúť kroky, aby ste predišli problémom. Niektoré informácie o chorobách sadeníc paradajok môžu pomôcť vyhnúť sa problémom, keď budú rásť. Ako sa vyhnúť týmto častým chorobám sadeníc paradajok, sa dozviete v tomto článku.

Príčiny malých paradajok - Prečo zostáva ovocie z paradajok malé

Autor: Darcy Larum, dizajnér krajiny

Jeden problém, ktorý dostávame veľa otázok, sa týka rastlín paradajok, ktoré plodia neobvykle malé ovocie. Ak ste si všimli, že vaše paradajky sú príliš malé, kliknite na tento článok a dozviete sa niekoľko dôvodov, prečo ovocie z paradajok nevyrastie do vhodnej správnej veľkosti.

Informácie o paradajkách v polovici sezóny - Tipy na výsadbu rastlín rajčiaka z hlavných plodín

Amy Grant

Rastliny rajčiakov hlavnej plodiny sa označujú aj ako paradajky v polovici sezóny. Ako je to s pestovaním paradajok v polovici sezóny, bez ohľadu na ich nomenklatúru? Kliknutím na tento článok zistíte, kedy máte sadiť paradajky v polovici sezóny a ďalšie informácie o paradajkách v sezóne.

Prerezávanie rastlín paradajok - Tipy na odstránenie listov rastlín paradajok

Autor: Darcy Larum, dizajnér krajiny

Keď sa dozviete o potrebách a preferenciách rezu, môže sa u vás prejaviť úzkosť. To platí najmä pre prerezávanie kríkov, ktoré majú všetky možné prísne pravidlá. Väčšina jednoročných a viacročných rastlín je oveľa pokojnejších, ako napríklad paradajky. Viac informácií o ich orezávaní sa dozviete tu.

Vtáky jedia moje paradajky - tu sa dozviete, ako chrániť rastliny paradajok pred vtákmi

Autor: Darcy Larum, dizajnér krajiny

Zbadáte srdcervúci pohľad, zhluk paradajok, ktoré vyzerajú, akoby niečo z každého odhryzlo. Po niekoľkých svojich skrytých operáciách zistíte, že vinníkom sú vtáky. ?Pomoc! Vtáky jedia moje paradajky !? Tu sa dozviete, ako chrániť rastliny paradajok pred vtákmi.

Smradľavé chyby na paradajkách: Dozviete sa viac o škodách na listoch, ktoré spôsobujú rajčiaky

Autor: Jackie Carroll

Ploštice smradlavé a ploštičníky sú úzko príbuzným hmyzom, ktorý sa živí rastlinami paradajok a ovocím. Poškodenie lístia a stoniek je zanedbateľné, ale hmyz môže zničiť mladé ovocie. Ako sa zbaviť chrobákov s listovými nohami a smradľavých chrobákov nájdete v tomto článku.

Horúce podnebie Paradajky: Ako pestovať paradajky v teplom podnebí

Amy Grant

Keď je teplota cez deň vyššia ako 29 stupňov Celsia a noci zostávajú okolo 22 stupňov Celsia, rajčiaky neprinášajú ovocie, takže pestovanie paradajok v horúcom podnebí má svoje výzvy. Viac sa dozviete v tomto článku.

Zipsy na paradajkách - informácie o zipsovaní paradajok s ovocím

Amy Grant

Paradajky majú svoj podiel na problémoch. Medzi touto plejádou neduhov je zipsovanie rastlín paradajok. Ak ste nikdy nepočuli o zipsoch na paradajkách, stavím sa, že ste ich videli. Čo teda spôsobuje zipsovanie paradajok? Tento článok obsahuje viac informácií.

Cieľová škvrna na ovocí z paradajok - Tipy na ošetrenie cieľovej škvrny na paradajkách

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakcie

Cieľové miesto na plodoch rajčiakov je ťažko kontrolovateľné, pretože spóry, ktoré prežívajú na rastlinných zvyškoch v pôde, sa prenášajú zo sezóny na sezónu. Naučte sa, ako ošetrovať cieľové miesto na paradajkách v tomto článku, a chráňte tak svoje rastliny pred zadržaním.

Problémy s paradajkovým ovocím - dôvody pre divné tvarované paradajky

Amy Grant

Pre tých z nás, ktorí si pestujú vlastnú zeleninu, vieme, že dokonalosť nie je vždy dosiahnuteľná, ani nevyhnutne žiaduca. Skvelým príkladom sú divne tvarované paradajky. V tomto článku sa dozviete, čo spôsobuje zdeformované ovocie paradajok.

Môžu byť čerstvé paradajky zmrazené - Ako zmraziť záhradné paradajky

Amy Grant

Ak máte nadbytočných plodín, ako sú paradajky, príliš veľa na zjedenie alebo rozdanie, čo urobíte s týmito extra produktmi? Zmrazíte to, samozrejme. Informácie v tomto článku nájdete o tom, ako zmraziť záhradné paradajky.

Hrboľaté stonky paradajok: Získajte informácie o bielych výrastkoch na rastlinách rajčiaka

Amy Grant

Jedným z pomerne častých problémov rastlín rajčiaka sú hrčky na viniči paradajok. Tieto hrboľaté stonky paradajok môžu vyzerať ako paradajkové akné alebo biele výrastky. Čo to teda znamená, ak je stonka paradajky pokrytá hrboľmi? Kliknite sem a dozviete sa viac.

Toxicita rastlín paradajok - môžu vás paradajky otráviť

Amy Grant

Počuli ste už o tom, že paradajky vás môžu otráviť? Existuje niečo na povesti o toxicite pre rastliny paradajok? Poďme preskúmať fakty a rozhodnúť sa, či ide o mestský mýtus alebo či je toxicita paradajok dôvodnou obavou. Kliknutím sem získate ďalšie informácie.

Prečo sú červené paradajky vo vnútri zelené

Amy Grant

S niektorými problémami s paradajkami môžeme bojovať a s niektorými je osud. Jednou z takých zvláštností je, keď sú červené paradajky vo vnútri zelené. Prečo sú niektoré paradajky vo vnútri zelené? A ak sú paradajky vo vnútri zelené, sú zlé? Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si tu.

Čo je Bunchy Top Virus rastlín paradajok

Kristi Waterworth

Bunchy Top Vírus paradajok môže znieť ako vtipná choroba, ale nie je to na smiech. V tomto informačnom článku sa dozviete, ako zistiť Bunchy Top a čo s tým môžete urobiť. Na tom môže závisieť zdravie vašich rastlín paradajok.

Čo robiť pre paradajky napadnuté háďatkami

Kristi Waterworth

Vaša záhrada je vašou svätyňou, ale je tiež domovom niektorých pekne zastrašujúcich tvorov. Ak nie ste pripravení, môžu byť háďatká koreňové pre rastlinu paradajok ohromné, preto si prečítajte tento článok a dozviete sa viac.

Duté paradajkové ovocie: Dozviete sa viac o druhoch paradajok Stuffer

Amy Grant

Žiadna iná zelenina nevytvára v záhradníckej komunite taký rozruch ako paradajka. Nie je to nové dieťa v rade, rastlina paradajkovej plnky je viac než len iná odroda; zaujíma jedinečné miesto medzi množstvom druhov paradajok. Viac informácií sa dozviete tu.

Začiatok odrezkov paradajok: Zakorenenie odrezkov paradajok vo vode alebo v pôde

Amy Grant

Mnoho z nás si založilo nové izbové rastliny z odrezkov a dokonca aj z kríkov či trvaliek do záhrady, ale vedeli ste, že aj takýmto spôsobom sa dá naštartovať veľa zeleniny? Rozmnožovanie paradajok odrezkami je dokonalým príkladom a je ľahké ho urobiť. Tento článok pomôže.

Druhy paradajkových listov: Čo je to paradajkový list

Amy Grant

Väčšina z nás pozná vzhľad listov paradajok; sú viaclaločné, zúbkované alebo takmer zubovité, že? Čo však v prípade, že máte rastlinu paradajok, ktorej tieto laloky chýbajú? Nie je niečo v poriadku s rastlinou? Zistite to kliknutím sem.

Sú paradajky infikované Blightom jedlé?

Amy Grant

Neskorá pleseň rastlín rajčiaka zabíja lístie a hnije ovocie najničivejšie. Existuje nejaká pomoc pre neskorú pleseň rastlín paradajok a môžete jesť paradajky napadnuté plesňou? Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si tento článok.

Rozmiestnenie rastlín paradajok: Ako umiestniť rastliny paradajok na kozmický priestor

Amy Grant

Teplota je nielen dôležitým rastovým faktorom, ale aj odstupy rastlín rajčiaka môžu ovplyvniť ich výkonnosť. V nasledujúcom článku nájdete ďalšie informácie o tom, ako správne umiestniť rastliny paradajok.

Čas zberu paradajok: Kedy zbierať paradajky

Amy Grant

Ak máte to šťastie, že si dokážete dopestovať vlastné paradajky, otázkou je, kedy sú paradajky pripravené na zber? Červené sú zrejmou odpoveďou, ale tento článok má ďalšie veci, ktoré by ste mali pri zbere paradajok hľadať.

Mulčovacie rastliny paradajok: Aký je najlepší mulč pre paradajky?

Autor: Susan Patterson, majster záhradník

Väčšina ľudí, ktorí pestujú robustné rastliny paradajok so zdravým ovocím, vedia, aké dôležité je mulčovanie. Mulčovanie rastlín rajčiaka je vynikajúci postup, do ktorého sa môžete dostať z mnohých dôvodov. Preskúmajte tu populárne možnosti mulča pre paradajky.

Tomato Curly Top Virus: Tipy na liečbu vírusu Curly Top

Autor: Susan Patterson, majster záhradník

Kučeravý top na rastlinách môže zničiť vaše záhradné plodiny. Prevencia je jediným účinným prostriedkom na liečbu vírusu kučeravého vrcholu. Čo je to kučeravý top vírus, ktorého sa pýtate? V tomto článku nájdete ďalšie informácie o príznakoch vírusu typu curly top.

Čo sú ríbezle paradajky: rôzne druhy ríbezlí paradajok

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Ríbezle paradajky sú neobvyklé odrody paradajok. Čo sú to ríbezľové paradajky, môžete sa opýtať? Sú podobné čerešňovým paradajkam, ale sú menšie a rastú v strapcoch podobných hroznu na neurčitých rastlinách. Kliknutím sem získate ďalšie informácie.

Informácie o bežných problémoch s rastlinami paradajok

Autor: Heather Rhoades

Paradajky sa často považujú za jednu z najľahšie vypestovateľných druhov zeleniny v domácej záhrade. Ale aj keď sa paradajky ľahko pestujú, neznamená to, že nebudete mať problémy. Viac sa dozviete v tomto článku.

Ako sušiť paradajky a tipy na skladovanie sušených paradajok

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Vedieť, ako sušiť paradajky na slnku, vám pomôže zachovať letnú úrodu a vychutnať si ovocie až do zimy. Pridaná príchuť a ľahké skladovanie sušených paradajok sú výhody procesu konzervovania. Viac informácií sa dozviete tu.

Uloženie semien paradajok - Ako zbierať semená paradajok

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Uloženie semien paradajok je vynikajúci spôsob, ako uchovať odrodu, ktorá sa vo vašej záhrade osvedčila. Aj zber paradajkových semien je veľmi jednoduchý. Ako uložiť semená paradajok, nájdete v tomto článku.

Pestovanie rastlín rajčiaka na bifteku v záhrade

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Beefsteak tomatoes are aptly named large, thickly fleshed fruits. They are one of the favorite tomato varieties for the home garden. Growing beefsteak tomatoes requires a bit of know how, and this article will help.

Identifying And Preventing Late Blight On Tomatoes

By Jackie Rhoades

Late blight tomato disease is the rarest of the blights that affect both tomatoes and potatoes, but it is also the most destructive. Learn more about late blight symptoms and treatment in this article.

Heirloom Tomato Plants: What Is An Heirloom Tomato

By Heather Rhoades

Heirloom tomatoes have received a lot of attention. But this can leave some gardeners asking a??What is an heirloom tomato?a?? and a??What are the best heirloom tomato varieties?a?? Find out in this article.

Miniature Tomatoes In The Garden

By Jackie Rhoades

Miniature tomatoes are ideal for growing in a sunny window, apartment balcony or sunny porch step and a great way to introduce children to gardening. Learn more about growing micro tomatoes here.

Tips For Tomato Planting – How To Plant A Tomato

By Jackie Rhoades

Tomatoes are probably the most popular summer vegetable for experts and novices alike. Once all danger of frost is past, it?s time to think about tomato planting. This article will help get you started.

Tomato Suckers – How To Identify Suckers On A Tomato Plant

By Heather Rhoades

Tomato plant suckers is a term that can leave a new gardener scratching his or her head. What are suckers on a tomato plant? And, just as importantly, how to identify suckers on a tomato plant? Read here to find out.

Fertilizing Tomatoes: Tips For Using Tomato Plant Fertilizer

By Heather Rhoades

Tomatoes are heavy feeders and do better when provided with plenty of nutrients to grow through the season. But what is a good tomato fertilizer? And when should you be fertilizing tomato plants? Read here to find out more.

Planting Time For Tomatoes: Best Time For Planting Tomatoes

By Heather Rhoades

Many people often wonder what is the best time for planting tomatoes. The planting time for tomatoes depends on where you live and your weather conditions, but there are a few guidelines that can help. Click here for more.

Steps To Pollinate Tomatoes By Hand

By Nikki Tilley, Author of The Bulb-o-licious Garden

While tomato flowers are typically wind pollinated, and occasionally through bees, sometimes they need a little help. In these situations, you may need to hand pollinate. Look at how to pollinate tomato plants here.

Thick Tomato Skins: What Causes Tough Tomato Skin

By Heather Rhoades

Tomato skin thickness is something most gardeners dona??t think about...until their tomatoes have thick skins that detract from the succulent texture of the tomato. Are tough tomato skins unavoidable? Read here to find out.

Tomato Hornworm – Organic Control Of Hornworms

By Heather Rhoades

What are the big green caterpillars eating my tomato plants? These odd caterpillars are tomato hornworms and can do significant damage to your tomato plants and fruit if not controlled early and quickly. Viac informácií sa dozviete tu.

Tomato Leaves Turning Yellow – What Causes Yellow Tomato Leaves

By Mary H. Dyer, Credentialed Garden Writer

There are several possible reasons why leaves on tomato plants are turning yellow, and getting to the right answer requires careful consideration and sometimes a bit of trial and error. Learn what you can do about those yellow tomato leaves in this article.

Growing Cherry Tomatoes – Planting And Picking Cherry Tomatoes

By Caroline Bloomfield

Most gardeners like to include at least one bush of scrumptious cherry tomatoes. Cherry tomatoes come in a multitude of colors and they’re equally sweet and delicious when they ripen on the vine. Learn how to grow cherry tomatoes in this article.

Staking Tomato Plants – Find The Best Way To Stake Tomatoes

By Heather Rhoades

Staking tomato plants is an excellent way to improve the quality of the tomatoes you will harvest and helps to keep the tomato plants healthier. Finding the best way to stake tomatoes depends on a few factors found here.

Tips For Growing Roma Tomatoes

By Heather Rhoades

Growing and caring for roma tomato plants means that you will be growing the perfect tomato for making delicious sauces. Read this article to take a look at a few tips for growing roma tomatoes.

Do Tomatoes Ripen From The Inside Out?

By Heather Rhoades

?Do tomatoes ripen from the inside out?? One quick search of the internet showed that this was indeed something that many people believed, but the question still remained?is it true? Kliknutím na tento článok sa dozviete viac.

Should You Prune Tomato Plants

By Heather Rhoades

Sometimes the tomato plants in our gardens get so large and so unwieldy that you can't help but wonder "Should I prune my tomato plants?" and "Exactly how do I prune tomato plants?" Find the answers in this article.

What Makes Tomatoes Turn Red

By Heather Rhoades

It can be a frustrating thing to have a tomato plant full of green tomatoes with no sign that they will ever turn red. So the question becomes "Why do tomatoes turn red?" Find out in this article.


Types Of Tomatoes For Garden Glory

Many people’s introduction to the garden is with a tomato plant. It is a staple in the garden for both new and experienced gardeners and for a good reason. The fruit of the tomato plant is a rich, sweet, and classic flavor that you’ll never forget. The tomato flavor of different fruits may change, depending on the variety, where it is grown and the magic hands of the gardener growing it. But at the end of the day, you’ll never want to stop growing and experimenting with all the different types of tomatoes there are to choose from. Each year brings new varieties, and old heirlooms rediscovered in the gardens of some of our more seasoned friends.

How to choose when there are so many types of tomatoes? The choice may seem overwhelming! To make it simpler, it’s easiest to think about how you imagine using your tomatoes once harvested. Will you be throwing them into a salad? Do you want one with a longer shelf life? Do you want to wow your friends with exotic fruits? Is there a toddler in your home that could eat cherry tomatoes by the bucket load and without argument? Are you a canner or a prepper looking to add these wonderful fruits to your shelves after processing? Maybe you want to save the seeds? There are so many options it can certainly seem a little overwhelming.

In order to better understand what tomatoes to seek out at the start of your growing season, which heirloom varieties to track down, and which hybrids to purchase, we’re going to break down a few types of tomatoes to give you a better understanding of what’s out there.

Maybe you want plants that won’t overwhelm your raised bed and grow all over the place. In that case, you’ll want a determinate tomato, as opposed to an indeterminate which just won’t stop getting bigger. Maybe, you’re after some tomatoes to make your famous BLT and some more to make your grandmother’s pisata. In that case, you’ll want to find a slicing tomato and a few paste tomatoes. What if you live in a cooler part of the world and you’re pessimistic about growing tomatoes at all? Give cool summer tomatoes a try.

There are so many tomato varieties out there that with a little research you can find the varieties that are right for both your growing season and kitchen. Packed with a mountain of vitamin c, these fruits are popular for a reason!


Best materials for tomato stakes

For the stake itself:

Whether you choose to use bamboo, wood, metal alebo plastic, it’s all the same to the tomato plant in the end. So the two main considerations for you to decide are convenience (price, availability, durability…) and appeal: does it look good?

Regarding the tether:

Again, there are several options to choose from. Each is as effective as the next to tie your plants to the stakes, be it coated wire, hemp string, coconut fiber, raffia, or even plastic clips. Our tip: favor natural materials. They are softer and more flexible and thus won’t wound stems as much on windy days.


Should I Plant Tomato Plant Seeds Or Plants?

Tomato plants are almost always set out in the garden as transplants. It takes 6-8 weeks to grow a 4 to 6 inch transplant. Sow the seeds in flats with Burpee Tomato Formula soil mix, covering them with 1/4 inch of mix. Water the flat in carefully (some gardeners soak the flat in a tray of water).

Set the flat in a warm place (Burpee's heated grow mat works great for providing bottom heat) to speed up germination.

Plant several seeds in each container and thin to one plant per cell. Be sure to place the developing seedlings where they will get plenty of light. Try a sunny, south-facing window or use fluorescent grow lights. If lights are used, keep the plants within six inches of the bulbs. Raise the lights as the plants grow. Incandescent bulbs won't work because they get much too hot.

If tomato transplants get a bit lanky, they can be planted 4-6 inches deeper in the garden than they grew in the pots. Not all plants tolerate this treatment but tomato stems root readily. If the plants are really leggy lay the stem in a trench and carefully lift the top up. You can't bend it 90 degrees or it will break. It helps to keep the tomato growing upright if you'll tie it to a small piece of bamboo stake.


Pozri si video: Papriky, vysazování, pěstování podle pana Jana Meisla na


Predchádzajúci Článok

Informácie o košíku zlata

Nasledujúci Článok

Odrody Mugo Pine - informácie o boroviciach Mugo