Cankers na stromoch: Ako zaobchádzate s Cankers na stromeWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Susan Patterson, majster záhradník

Možno ste si na strome všimli niekoľko nepekne vyzerajúcich rán. Čo sú to rakovina stromov a čo ich spôsobuje a ako zaobchádzate so rakovinou stromov, keď ich uvidíte? Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac o druhoch vredov na stromoch a o tom, ako zabrániť tomu, aby sa stromom robili.

Čo sú to Tree Cankers?

Cankery na stromoch sa javia ako izolované mŕtve oblasti na kôre, stonkách, konároch alebo vetvičkách. Cankery sa môžu na kôre javiť ako odfarbené oblasti alebo miesta so zníženou tlakou.

Huba, ktorá vstupuje do stromu a rastie medzi kôrou a drevom, ktoré ju zabíja, všeobecne spôsobuje zhubné nádory. Stresovače však môžu byť spôsobené aj poškodením od požieračov buriny, kosačiek, chemikálií, hmyzu alebo podmienok prostredia.

Vďaka samotnej rakovine je strom veľmi zraniteľný voči baktériám, plesniam a hmyzu. Obzvlášť ťažké je zotavenie mladých ovocných stromov z konzervárov. Založené tiene môžu oslabiť a byť náchylné na poškodenie vetrom.

Čím je strom zdravší, tým je pravdepodobnejšie, že zabráni vážnym škodám spôsobeným rakovinovým ochorením. Stromy, ktoré sú oslabené teplotou, suchom, nesprávnou výživou alebo inými súčasnými chorobami, sú oveľa náchylnejšie na choroby spojené s rakovinou. Rakovinové choroby sú bežnejšie u stromov z tvrdého dreva ako u ihličnanov.

Typ tankerov na stromoch sa líši

V závislosti od regiónu, kde žijete, sa nachádzajú rôzne stromy na stromoch. Medzi najbežnejšie druhy vredov na stromoch patria:

 • Rakovina Thyronectria je spôsobená hubou a je najbežnejšia na kobyle medovej.
 • Rakovina Nectria má tendenciu útočiť na listnaté tiene, kraby a hrušky.
 • Rakovina Cytospora sa vyskytuje najčastejšie v ovocných stromoch, lesných stromoch a kríkoch z tvrdého dreva, ako aj vo viac ako 70 druhoch ihličnanov.
 • Hypoxylonová rakovina sa vyskytuje u rôznych druhov duba, vrátane červeného a bieleho.

Ako efektívne zaobchádzate s rakytníkmi na strome?

Ako sa teda správať k konzervárom na strome? Prevencia pred tvorcami stromov je najlepšou metódou ochrany. Najlepšie je vysadiť pôvodné alebo dobre prispôsobené druhy pre váš pestovateľský región. Tieto dreviny budú menej stresované a budú sa dobre prispôsobovať typu pôdy, vystaveniu slnku a celkovým podmienkam životného prostredia vo vašej oblasti.

Vyhýbanie sa stresu je najlepšou a najúčinnejšou ochranou pred chorobami z rakoviny. Správna starostlivosť o stromy vrátane napájania, kŕmenia, mulčovania a prerezávania pomôže udržať stromy čo najzdravšie.

Keď už má strom rakovinu, je nevyhnutné odstrániť zo stromu čo najviac rakovinových húb, aby sa zabránilo infekcii a rozšíreniu. Strihajte iba počas suchého počasia a rezy robte sterilizovaným rezným nástrojom najmenej 10 cm pod okrajom vŕzgania na stromoch.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa

Prečítajte si viac o všeobecnej starostlivosti o stromy


Pozri si video: How To Get Rid of Canker Sores


Komentáre:

 1. Shagor

  Myslím, že sa mýlite. Zadajte, budeme diskutovať. Napíš mi v PM, zvládneme to.

 2. Grogis

  thank you and good luck in organizing your business

 3. Shakagami

  Veľmi dobre !!! 5+Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Predám veľké ovocné stromy nz

Nasledujúci Článok

Chovateľská stanica Vsevolozhsk - elitné semená zemiakov