Aká je najlepšia pôda pre izbové rastlinyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kedy ste naposledy menili pôdu izbových rastlín? Ako často izbové rastliny skutočne potrebujú meniť pôdu a záleží na tom, kedy to urobíte? Zvyčajne je potrebné meniť pôdu vo vnútorných rastlinách tak často, ako každých 12 až 18 mesiacov. Výnimkou je presádzanie, keď rastlinu presuniete do väčšieho kvetináča, pretože sa už nezmestí do aktuálneho kvetináča, alebo keď pôda veľmi stvrdne. Pôdu vo vnútorných rastlinách by ste nemali meniť častejšie ako raz za rok.

Obsah:
 • Ako presádzať izbové rastliny a 5 dôvodov, prečo by ste mali
 • ${blog.title }
 • Ako vyrobiť črepníkovú pôdu pre izbové rastliny
 • Najlepšia pôda pre izbové rastliny – recenzie z roku 2021
 • Aký je rozdiel medzi pôdou na zalievanie a zmesou na zalievanie?
 • Aká je najlepšia pôda pre izbové rastliny (rozdelená podľa typu rastliny)
 • Môžem použiť pôdu z mojej záhrady na pestovanie rastlín v kvetináčoch?
 • Najlepšia pôda pre izbové rastliny: Dosiahnutie nových úrovní výkonnosti rastlín
 • Izbová rastlina
 • Robot alebo človek?
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Moja cesta k najlepšej zmesi pôdy pre izbové rastliny

Ako presádzať izbové rastliny a 5 dôvodov, prečo by ste mali

Miešanie vlastnej pôdy je nielen lacnejšie, ale čo je dôležitejšie, umožňuje vám mať úplnú kontrolu nad tým, čo sa do nej dostane.

Ale v skutočnosti môžete pripraviť dávku pôdy za veľmi krátky čas! Takže postupujte podľa týchto jednoduchých pokynov a začnite šetriť peniaze ešte dnes pomocou domácich zmesí pôdy. Najprv veci. Zemina a zmes na zalievanie nie sú nevyhnutne to isté. Môže to byť trochu mätúce, keď idete do záhradného centra, kde chcete kúpiť pôdu pre svoje nové izbové rastliny. Pôda na zalievanie: V závislosti od značky sa môže dosť líšiť. Niektoré črepníkové pôdy obsahujú hnojivá a živiny, zatiaľ čo iné môžu byť doslova špinou bez prísad.

Zalievacia zmes: Ako už názov napovedá, zmes bude mať rôzne dobré prvky na pestovanie rastlín v nádobách. Namiesto toho by zmesi obsahovali organické materiály, ako je rašelina, kokosové vlákno, perlit, vermikulit, kôra a kompost.

Potrebná správna zmes bude závisieť od typu rastliny, ktorú pestujete. Vaše izbové rastliny môžu na dosiahnutie najlepších výsledkov potrebovať mierne odlišné zmesi pôdy, ale vo všeobecnosti majú rovnaké požiadavky. Vlastnosti, ktoré hľadáte v dobrej zmesi, sú:. Dávkovú zmes pôdy môžete pripraviť veľmi jednoducho!

Pri miešaní pôdy z izbových rastlín rád používam veľkú záhradnú vaňu, domáce vedro alebo fúrik, ale môžete použiť čokoľvek, čo je dostatočne veľké na to, aby pojalo ingrediencie. Samozrejme skvele poslúži aj fúrik alebo vedro. Všetko, čo musíte urobiť, je naliať ingrediencie do vane a dôkladne premiešať.

Môžete použiť ruky, lopatu alebo potriasť, ak robíte malú dávku vo vedre. Do zmesi môžete dokonca pridať nejaké hnojivo s pomalým uvoľňovaním, aby ste pridali živiny na niekoľko nasledujúcich mesiacov.

Tu je niekoľko skvelých tipov na používanie hnojív, ak je to pre vás niečo nové. Existuje pomerne málo rôznych prísad, ktoré môžu dobre fungovať na pôde izbových rastlín.

Rád to však robím pomerne jednoducho a vo všeobecnosti používam iba niekoľko sponiek. Vo všeobecnosti ju kúpite v sušených blokoch a budete musieť do tehly pridať vodu, aby ste ju spočiatku hydratovali. Tu sú moje pôdne recepty pre bežné izbové rastliny.

Samozrejme, môžete vyskúšať rôzne pomery, aby ste zistili, čo je pre vás vo vašej klimatickej zóne najlepšie, ale toto bude skvelý začiatok. Tiež majte na pamäti, že si môžete vyrobiť svoje vlastné domáce hnojivo a mať úplnú kontrolu nad tým, aké ingrediencie idú do vášho kvetináča.

Môže to byť pohár, galón, naberačka atď. V závislosti od toho, akú veľkú dávku chcete namiešať, vám môže po zasadení nových rastlín zostať pôda. Skladovanie doplnkov nie je žiadny problém a môže byť pekné mať ich po ruke, keď sa náhodou vrátite domov s novými rastlinami. Chcete mať istotu, že zvyšky pôdy uložíte do vzduchotesnej nádoby. Najjednoduchší spôsob, ako ho uložiť, je vložiť ho do vedra alebo zabaliť s tesne priliehajúcim vekom. Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Uložte moje meno, e-mail a webovú stránku v tomto prehliadači, aby ste mohli nabudúce komentovať.

Dôležitá je dobrá nádoba a dobre priepustná pôda. Poskytuje živiny: Dôležité je začať so zmesou, ktorá obsahuje živiny, ktoré vaša rastlina potrebuje na rast. Zadržiava trochu vody: Viem, že som práve povedal, že potrebujete, aby voda ľahko vytiekla z črepníka, ale pôdna zmes musí zadržiavať trochu vody, aby rastlinu hydratovala. Pridanie minerálu, ako je vermikulit, do zmesi umožňuje zadržiavanie vody a zároveň umožňuje odvodnenie.

Zložky pôdy pre izbové rastliny Existuje pomerne veľa rôznych zložiek, ktoré môžu dobre fungovať v pôde pre izbové rastliny. Coco Coir: Vedľajší produkt kokosových šupiek. Kokosové vlákno má však viac živín a dlhšie vydrží. Používam tento Coco Coir. Perlit: Sopečná hornina, ktorá sa pri zahrievaní rozpína. Perlit vyzerá ako tvrdé malé biele guľôčky polystyrénu.

Zadrží až štvornásobok svojej hmotnosti vo vode, zvyšuje drenáž v pôde a pôsobí proti zhutneniu. Používam tento perlit. Vermikulit: Prírodný minerál, ktorý pomáha predchádzať zhutňovaniu pôdy, udržiava pôdnu zmes ľahkú a nadýchanú a je veľmi ľahký.

Skvele tiež zadržiava vlhkosť v pôde. Používam tento vermikulit. Pôda v črepníkoch: Tu môžete použiť akúkoľvek pôdu. Nákup organickej zmesi funguje skvele ako základ pred pridaním ďalších zložiek pre vaše špecifické potreby rastlín. Moje recepty na pôdu pre izbové rastliny Tu sú moje recepty na pôdu pre bežné izbové rastliny. Ako skladovať zvyškovú pôdnu zmes V závislosti od toho, akú veľkú dávku chcete zmiešať, môžu vám po vysadení nových rastlín zostať zvyšky pôdy.

Užite si špinavé ruky s vedomím, že sa skvele staráte o svoje nové rastlinné mláďatá! Chcete ďalšie tipy na izbové rastliny? Pridávam svoje rastliny do obchodu a priamo odkazujem na moje obľúbené online škôlky a predajcov rastlín.

Ako rozmnožiť filodendron srdiečkový vo vode: takto môžete mať stovky rastlinných mláďat, ktoré môžete zdieľať s priateľmi a rodinou. Ako používať umelé osvetlenie rastlín: niekedy, ak chcem konkrétnu rastlinu v konkrétnej miestnosti, použijem umelé svetlo, aby bola šťastná. Chcete viac tipov na izbové rastliny?

A časté zábery mojich roztomilých psíkov? Pridajte sa ku mne na Instagrame! Pridaj komentár Zrušiť odpoveď Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Zatvoriť Hľadať: Hľadať.


${blog.title }

Väčšina rastlín potrebuje k životu pôdu. Možno vás však prekvapí, že nie každá pôda je pôda. To znamená, že hoci vidíme izbové rastliny zasadené do toho, čo vyzerá ako hnedá, špinavá, špina, v skutočnosti môžu byť zasadené v niečom inom. Dovoľte nám vysvetliť.

Tu je 20 najlepších izbových rastlín pre každé prostredie a úroveň zručností, ktoré odporúčajú odborníci na rastliny.

Ako vyrobiť črepníkovú pôdu pre izbové rastliny

Použitie dobrej zeminy na kvetináče je jednoduchý spôsob, ako rozbehnúť vonkajšie kontajnerové záhrady. Takmer každý článok o rastlinách končí slovami „a uistite sa, že používate dobrú zmes na kvetináče“ – skvelá rada, ale čo to znamená? Takže vzhľadom na to, že tieto veci robí dobrá zalievacia zmes, možno použiť ľubovoľný počet rôznych materiálov. Viem, že veľa záhradkárov používa pôdu zo svojej záhrady vo svojich kvetináčoch, niektorí si vyrábajú vlastný kompost a pridávajú ho do svojich nádob. Môžete urobiť ktorúkoľvek z týchto vecí, ale ak si doma vyrábate vlastnú pôdu, budete musieť zmeniť aj spôsob zavlažovania a hnojenia, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky. Od hydropónie až po kanalizačné kaly, existuje milión spôsobov, ako zmiešať zeminu z kvetináčov, avšak zemina z kvetináčov, ktorú kúpite vo väčšine záhradných centier, je jednoduchšia zmes niektorých základných položiek. Väčšina zeminy, ktorú si kúpite v záhradnom centre, pozostáva z troch základných zložiek: rašeliny, borovicovej kôry a perlitu alebo vermikulitu, ktoré poskytujú vzduch.

Najlepšia pôda pre izbové rastliny – recenzie z roku 2021

Keď prejdete uličkou zalievacej zmesi vo vašom miestnom železiarstve alebo záhradnom centre, rýchlo vám bude zrejmé, že existuje obrovský sortiment zmesí na kvetináče do interiéru a exteriéru, z ktorých si môžete vybrať. Líšia sa cenou a kvalitou, takže ako viete, ktorý z nich je vhodný pre vaše rastliny? Čítajte ďalej, kde nájdete tipy a rady, ako si vybrať správnu kvetináčovú zmes pre vaše vnútorné a vonkajšie rastliny. Kvalitná kvetináčová zmes je výsledkom rozsiahleho výskumu, vývoja produktov a precíznej výroby, aby sa zabezpečilo, že vaše rastliny dostanú živiny, ktoré potrebujú.

Výber najlepšej zeminy pre izbové rastliny môže byť rýchly a jednoduchý, keď viete ako. Ako možno viete, izbové rastliny sú mäkké a jemné domestikované príbuzné vonkajších rastlín.

Aký je rozdiel medzi pôdou na zalievanie a zmesou na zalievanie?

Veľkú časť malebnej krásy prírody nahradili husto obývané oblasti, ktoré sa rozprestierajú na míle od mestských centier. Toto vizuálne znečistenie ovplyvňuje nás všetkých a zanecháva v nás túžbu po užšom spojení s prírodou. Vo vnútri trávime asi 90 percent času. Interiérové ​​rastliny sú ideálnym spôsobom, ako vytvoriť atraktívne a pokojné prostredie a zároveň zlepšiť náš pocit pohody. Okrem toho môžu byť izbové rastliny uspokojujúcim koníčkom a môžu pomôcť vyčistiť vzduch v našich domovoch. Izbové rastliny nielen premieňajú oxid uhličitý na kyslík, ale zachytávajú a absorbujú aj mnohé znečisťujúce látky.

Aká je najlepšia pôda pre izbové rastliny (rozdelená podľa typu rastliny)

31. október, 3 min čítanie. Základom úspešnej starostlivosti o izbové rastliny je uistenie sa, že máte správny substrát na zalievanie. Substrát drží rastlinu na mieste, dodáva koreňom živiny a azda najdôležitejšie má strategickú úlohu v tom, koľko vody a vzduchu majú korene k dispozícii. Nesprávna zmes môže zohrávať úlohu pri hnilobe koreňov alebo vysychaní vašej rastliny. Pre mnohé izbové rastliny je skvelým miestom, kde začať, organická zemina, ako je tá, ktorú odporúčame od E. Stone. Takáto zmes bude obsahovať veľa dobrých vecí, ktoré sú zmiešané, aby poskytli štruktúru a živiny.

Najlepšia pôda pre každý typ rastliny podľa odborníkov; Miracle-Gro Premium zalievacia zmes 8-štvrť; Miracle-Gro vnútorná zalievacia zmes 6.

Môžem použiť pôdu z mojej záhrady na pestovanie rastlín v kvetináčoch?

Keď založíte vnútornú kontajnerovú záhradu, môžete byť v pokušení ušetriť peniaze a cestu do obchodu pomocou záhradnej pôdy zo záhrady na naplnenie kvetináčov. Bohužiaľ, bez ohľadu na to, aká úrodná a bohatá je pôda, nie je vhodná na použitie s izbovými rastlinami. Namiesto použitia pôdy, ktorú už máte po ruke, venujte čas výberu správnej zmesi pôdy pre rastliny, ktoré budete pestovať, aby ste im poskytli zdravý náskok. Ak ste mali šťastie s vonkajšou pôdou pri pestovaní rastlín na dvore a záhrade, možno sa pýtate, prečo nemôžete použiť rovnakú pôdu v kvetináči.

Najlepšia pôda pre izbové rastliny: Dosiahnutie nových úrovní výkonnosti rastlín

SÚVISIACE VIDEO: Najlepšia zmes pôdy pre izbové rastliny

Ak prejdete okolo nášho domu počas akéhokoľvek vegetačného obdobia, s najväčšou pravdepodobnosťou uvidíte rastliny v kvetináčoch. Máme na to niekoľko dôvodov. Niekedy sa moja žena chce pochváliť peknými kvetmi na verande. Inokedy chcem zasadiť určité plodiny v chladnom počasí, ako je šalát alebo kel do kvetináča, aby som ich v prípade potreby mohol preniesť z letných horúčav. Môže byť celkom lákavé vykopať z vašej záhrady trochu zeminy a použiť ju na zasadenie vecí do kvetináčov, pretože je ľahko dostupná – a zadarmo!

Izbové rastliny zametajú národ. Údaje z odvetvia ukazujú, že v minulom roku sa ich predalo okolo 50 miliónov, čo predstavuje zhruba dve izbové rastliny na jedného Austrálčana.

Izbová rastlina

Nájdenie perfektnej zmesi na kvetináče môže byť frustrujúce. V tomto príspevku vám ukážem, ako presne vyrobiť pôdu pre izbové rastliny od začiatku. Táto zmes má iba tri zložky a je ideálna na pestovanie izbových rastlín. Ak však máte sukulenty alebo kaktusy, vyžadujú špeciálne médium. Namiesto toho by ste mali použiť tento recept. Vždy ma udivuje, aké môžu byť rozdielne, podľa toho, akú značku kupujete. Väčšina izbových rastlín potrebuje ľahkú a nadýchanú zmes, ktorá má dobrú drenáž a zadržiava vlhkosť.

Robot alebo človek?

Na rozdiel od úprav pôdy, ktoré sa primiešavajú do prírodnej pôdy na záhradkárčenie, pôda v kvetináčoch je zmesou typu všetko v jednom pre výsadbu v nádobách, ktorá obsahuje všetko, čo rastliny v črepníkoch potrebujú, aby sa im darilo. Ako kotviaci systém musí mať pôda poréznu štruktúru, ktorá umožňuje koreňom preniknúť hlboko. Ako rezervoár vlhkosti vyrovnáva schopnosť zadržiavať vodu a drenáž, takže korene zostávajú vlhké, ale nie premočené. Spoločnosti formulujú špecifické pomery zložiek pre rôzne podmienky pestovania a typy rastlín.


Pozri si video: TIPY: Ako množiť izbové rastliny. Biano + stefanateodoroiu


Komentáre:

 1. Tojamuro

  Talent, you will tell nothing..

 2. Seamere

  Pripojím sa. Bolo to a so mnou. Poďme diskutovať o tejto otázke.

 3. Christophe

  Interesting theme, I will take part. I know, that together we can come to a right answer.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Espalier rámy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Bc strom plody timesheet