Výsadba jesennej záhrady v nc permakultúreWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hľadať produkty:. Predám staršie smreky. Hoci je to obľúbený a pekný vianočný stromček, jeho drevo sa používa aj na výrobu papiera a všeobecné konštrukčné účely. Ohodnotený ako jeden z najobľúbenejších evergreenov.

Obsah:
 • Permakultúrna farma na predaj vo Washingtone
 • Vytvorenie potravinového lesa – sprievodca krok za krokom
 • Býčie farmy
 • 16 najlepších jedlých trvaliek na pestovanie
 • Farma severozápad
 • Predám staršie smreky
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Ako naplánujem jesennú záhradu v NC?

Permakultúrna farma na predaj vo Washingtone

Jedným z hlavných spôsobov, ako môžete obmedziť prácu v záhrade, je výsadba viacročných jedlých rastlín namiesto letničiek. Čo potrebujete, je rozpoznať možnosti a výzvy, ktoré ponúka prítomný okamih, a prijať ich s odvahou, vierou a nádejou. To, čo vám chcem v tomto blogu poskytnúť, je jednoduchý úvod do sveta viacročnej zeleniny a ako si ju ihneď zasadiť. Nasleduje zoznam trvaliek, ktoré neobsahujú: stromy, bylinky, tropické rastliny alebo niektoré obľúbené permakultúrne rastliny ako kostihoj, ktoré sú skôr liečivé a nie sú zvyčajne jedlé.

Tento zoznam nie je v žiadnom prípade vyčerpávajúci a pozývam vás, aby ste do komentárov nižšie pridali svoje vlastné jedlé trvalky. Lovage je druh trváceho zeleru o niečo silnejšieho a výraznejšej chuti ako zeler, ktorý miluje chladné počasie.

Na jar dorastá v priemere do výšky 3 stôp a z jednej rastliny vyprodukuje asi 1 až 2 libry stonky a listov. To asi väčšine rodín stačí. Rastú 8-10 stôp vysoký a produkujú malé slnečnice na vrchole svojich vysokých stoniek. Korene sa zbierajú na jeseň a dajú sa krájať a najlepšie opiecť spolu s ostatnou zeleninou.

Dajú sa jesť aj varené a okorenené ako zemiaky. Slnečnice, ktoré sú takmer príliš jednoduché na pestovanie, vám poskytnú veľa kilogramov úrody, ale je známe, že je ťažké ich odstrániť, keď sa usadí, takže ich výsadba na vlastný záhon dáva zmysel. Jahody sa ľahko usadzujú v záhrade a sú dosť zhovievavé, pokiaľ ide o kvalitu pôdy.

Majú plytké korene a potrebujú trochu tieňa a vody, ale okrem toho vyžadujú minimálnu starostlivosť. Desať rastlín Everbearing môže ľahko poskytnúť 3 libry jahôd a každý rok produkujú výhonky, z ktorých sa stávajú nové rastliny.

Špargľa korunuje základný koreň rastliny ľahko nájsť. Jediný dôvod, prečo ich uvádzam v kategórii TLC, je ten, že ich založenie v záhrade trvá niekoľko rokov. Kardony sú bodliaky z čeľade slnečnicových.

Ich kvety mimo tohto sveta sú príťažlivé pre opeľovače a sú veľmi mrazuvzdorné. Tieto pestované artičoky sú tiež členmi rodiny Aster, ale na rozdiel od ich bratranca, topinamburu, prinášajú namiesto koreňov obrovské jedlé kvety. Kuchári oceňujú ich mäkké vnútorné jadro, ale odstraňovanie tvrdých, pichľavých vonkajších listov je časovo náročné a majú tendenciu byť vyberaví, pokiaľ ide o požiadavky na tieň a teplo.

Každý rok sa zbierajú iba listy, pričom základňa sa nechá každý rok regenerovať. Ako skutočná pôvodná cibuľová silná chuť, tak aj cibuľky sa dajú zbierať a konzumovať jemnejšej chuti.

Zvyčajne si ich môžete kúpiť počas jesennej výsadby. Môžete jesť aj bočné výhonky a kvety, ale bohužiaľ, korene sú dosť krehké a ich extrakcia je časovo náročná. Trochu šťavela v polievke alebo guláši môže pridať príjemnú kyslú chuť, ktorá má za následok úžasné zdravotné výhody.

Sorrel pomáha telu bojovať proti zápalu. Listy šťavela však môžu byť dosť horké a robustné pestovateľov. Šťovík na našom dvore je prvá a posledná vec, ktorá na konci roka uhynie.

Turecká raketa podobná šťaveľu, ktorá je menej trpkou alternatívou, je brassica s kapustovitými listami, brokolicou podobnými kvetmi a stonkami podobnými špargli. Ľahko sa pestuje, ale je takmer nemožné sa jej zbaviť a považuje sa za invazívnu. Vo vidieckych oblastiach severovýchodnej Severnej Ameriky sa mladé rozvinuté listy, nazývané fiddleheads, považujú za pochúťku.

Nejedzte paprade surové. The Book of Greens obsahuje recept na mnohé jedlé trvalky spomínané v tomto blogu, ako aj jeden na Fiddlehead Pizza! Tieto legendárne permakultúrne rastliny sa buď ťažko hľadajú 2 hodiny drvenia cez online vyhľadávače, alebo sa ťažko pestujú a udržiavajú. Morský kel je kapusta, ktorá uprednostňuje pestovanie pozdĺž pobrežia. Listy sú porovnateľné s horkým špenátom a výhonky sa jedia ako špargľa.

Tiež som počul, že to bolo dosť invazívne. Ale keď som minulý rok zozbieral kilá arašidov, bol som závislý na pestovaní jeho vytrvalého bratranca Apios Americana. Hľuzy sú oveľa väčšie ako arašidy, porovnateľné so zemiakmi, ale majú vyšší obsah bielkovín. Aj keď je ťažké nájsť odrezky na pestovanie tejto rastliny. Sow True Seeds v Severnej Karolíne uvedený vyššie má skvelý základ, ako ich pestovať a sezónne predávať.

Rovnako ako Dobrý kráľ Henry, je to úplne prijateľná koreňová zelenina, ktorá je porovnateľná s paštrnákom a mrkvou. Rozdiel medzi väčšinou bio zeleninových záhrad a permakultúrnych záhrad je väčšia závislosť od trvaliek. Permakultúra má veľa spoločného so získaním maximálneho výnosu za minimálnu prácu. Jedna rastlina vyprodukuje približne 3 libry stoniek za rok, čo je dosť pre väčšinu rodín.

Špargľa Špargľa korunuje základný koreň rastliny ľahko nájsť. Cardoons Cardoons sú bodliaky z čeľade slnečnicových. Artičok guľový Tieto pestované artičoky sú tiež členmi čeľade Aster, ale na rozdiel od ich príbuzných, topinamburu, prinášajú namiesto koreňov obrovské jedlé kvety.

Sorrel Trocha šťavela v polievke alebo guláši môže pridať príjemnú kyslastú chuť, ktorá má za následok úžasné zdravotné výhody. Turecký rukolový šalát Turecká rukola Sorel podobný, ktorý je menej trpkou alternatívou, turecká rukola je brassica s kapustovitými listami, brokolicou podobnými kvetmi a stopkami podobnými špargli. Fiddlehead Ferns Pštrosia papraď Vo vidieckych oblastiach severovýchodnej Severnej Ameriky sa mladé rozvinuté listy, nazývané fiddleheads, považujú za pochúťku.

Klíčky pštrosej paprade sa zbierajú a jedia v Japonsku. Long Shot Tieto legendárne permakultúrne rastliny sa buď ťažko hľadajú 2 hodiny brúsenia cez online vyhľadávače, alebo sa ťažko pestujú a udržiavajú Sea Kale s láskavým dovolením AlsaGarden. Sukňa kvety s láskavým dovolením Perennial Pleasures Nursery Skirret Rovnako ako dobrý kráľ Henry, je to dokonale prijateľná koreňová zelenina, ktorá je porovnateľná s paštrnákom a mrkvou.

Záver Rozdiel medzi väčšinou ekologických zeleninových záhrad a permakultúrnych záhrad je vo väčšej závislosti od trvaliek. Trvalky sú spoľahlivé. Vo všeobecnosti sa ľahšie pestujú a vyžadujú menej práce. Vaša výzva teda znie: Vyberte si jednu alebo viac trvaliek z vyššie uvedeného zoznamu. Vysaďte si tento rok tieto trvalky vo svojej záhrade. Predchádzajúci príspevok Cuando el ecosistema natural ya no existe.

Nasledujúci príspevok Mapovanie a pristátie v živom svete: ako mi kurz permakultúrneho dizajnu pomohol zorganizovať si život. Ikona vyhľadávania.

Pripnite si to na Pintereste.


Vytvorenie potravinového lesa – sprievodca krok za krokom

Krajinné plánovanie, ktoré zahŕňa kompatibilné rastliny, posilňuje ekosystém. Spárovanie tieňovaných rastlín s rastlinami, ktoré potrebujú plné svetlo, s plytkými koreňmi s hlboko zakorenenými rastlinami a zváženie toho, aký hmyz môže byť priťahovaný alebo odpudzovaný, prináša na dvore rovnováhu. Držať krok so súčasnými trendmi v záhradníctve a krajinnom dizajne znamená vystavovať sa neznámym módnym slovám. Ak nie ste profesionálny záhradník a venujete sa tomu väčšinou ako koníčku alebo vedľajšej záľube, vyžaduje si určité úsilie, aby ste s tým udržali krok. Nasledujúce výrazy – z ktorých väčšina je odborníkom v tomto odvetví dobre známa – sa však v rozhovoroch priemerného domáceho záhradníka začínajú objavovať čoraz častejšie. Pozrite sa, koľko z týchto výrazov už poznáte.

Je však čas pripraviť sa na jesennú záhradu. Rastliny sa nakupujú v škôlkach v Južnej Karolíne, Georgii a Severnej Karolíne a potom sa uchovávajú.

Býčie farmy

Môže byť použitý ako obsah pre výskum a analýzu. Potravinové lesy, známe aj ako jedlé permakultúrne lesné záhrady, sú celosvetovo čoraz obľúbenejšie. Ak však pasiete hovädzí dobytok na krmive, je to Pozrite si profily profesionálov s názvom „Dexter“ na LinkedIn. Hovädzí dobytok Dexter pochádza z južného Írska a dostal sa do Spojených štátov amerických. V produkcii hovädzieho mäsa existujú tri hlavné etapy: operácie s teľatami, kulisy a operácie na výkrm. Uverejniť inzerát. Ide o dedičné plemeno kráv, ktoré je mimoriadne odolné a tu na juhovýchodnej Aljaške sa jej darí skvele. Výpis

16 najlepších jedlých trvaliek na pestovanie

Od klasických cez sladké až po korenisté, preskúmajte množstvo upokojujúcich a povzbudzujúcich vôní. Tieto podnosy obsahujú všetky rovnaké rastliny. Nakupujte online svoje obľúbené rastliny alebo nás príďte navštíviť! Prehliadky farmy sú ponúkané v júni a júli v období kvitnutia levandule.

Jedným z hlavných spôsobov, ako môžete obmedziť prácu v záhrade, je výsadba viacročných jedlých rastlín namiesto letničiek. Čo potrebujete, je rozpoznať možnosti a výzvy, ktoré ponúka prítomný okamih, a prijať ich s odvahou, vierou a nádejou.

Farma severozápad

Vianočné stromčeky. Podľa mňa potrebuje viac vody. Choďte skoro. Táto miestna farma s vianočnými stromčekmi vám umožňuje vybrať si a orezať stromček, povoziť sa na vozíku, vychutnať si horúce kakao a... Farma pozostáva z 90 akrov s približne 20 akrami na produkciu vianočných stromčekov. Sme stredne veľká farma s rozlohou niečo vyše 60 akrov v niekoľkých lokalitách Salemu.

Predám staršie smreky

Niles Kinerk, ktorý vyrastal na farme na vidieku v Indiane, miluje záhradkárčenie už od detstva. BBC Ako sa stať záhradníkom. Kratšie certifikačné programy môžu byť dostupné aj prostredníctvom miestnych organizácií. Tento odkaz vás presmeruje na anglický preklad. Terénne školenia o fungujúcich ekologických farmách posilňujú znalosti získané online. Lekcia 8 Správa pôdy. Stredozápadná knižná recenzia. Pošlite objednávky e-mailom tímu savannahhydro.

Byť nadšencom permakultúry znamená niekedy hrať dlhú hru. Spolu sme zasadili tulipány, ktoré nazbieral v záhrade.

Pre jesenné a jarné výsadbové kalendáre Almanachu sme vypočítali najlepší čas začať so semenami v interiéri, kedy presádzať mladé rastliny vonku a kedy nasmerovať osivo do zeme. Tento výsadbový kalendár je sprievodcom, ktorý vám povie, kedy je najvhodnejší čas začať s výsadbou záhrady na základe dátumov mrazov. Náš kalendár výsadby je prispôsobený vašej najbližšej meteorologickej stanici, aby sme vám poskytli čo najpresnejšie informácie.

Prevádzkové energetické zložky odvodené z neobnoviteľných zdrojov energetickej matice prostredníctvom spotreby elektrickej energie pre rúry a spotreby nafty pre traktory tvoria ťažisko energie Hľadáte Bullock County, AL farmy alebo pozemky na predaj? Zobraziť ranče na predaj v Bullock County, AL, medzi a. Otázky Zverejniť otázku Pre túto spoločnosť zatiaľ nie sú žiadne otázky. Na úpätí hory Monadnock sú javory už červené.

Priťahuje tiež vtáky a divokú zver. Západná Severná Karolína so štyrmi krásnymi sezónami každý rok ponúka svet možností záhradkárčenia.

Sme najkompletnejšie záhradné centrum severne od Sacramenta a máme všetko, čo potrebujete pre úspešnú záhradu. Začnite na jar a v lete tým, že začnete svoju organickú zeleninu a jednoročné kvety už teraz v interiéri! Ušetrite peniaze, pestujte odrody, ktoré nenájdete v obchodoch a buďte sebestační tým, že začnete pestovať svoje vlastné rastliny. Tento kurz vás prevedie od základných častí rastlín a prečo sú dôležité až po produkciu ovocia. Ut, 16. novembra, PM Nájdite to najlepšie záhradníctvo vo svojom okolí na Yelpe – pozrite si, že všetko záhradníctvo je teraz otvorené.

Domov » Blog » Záhradníctvo na jeseň — Kedy a čo zasadiť, aby ste uspeli. Len si predstavte: siatie semien, keď je pôda dostatočne teplá na vysokú klíčivosť; dozrievanie plodín po prvom mraze zvrátilo populácie škodcov; zber čerstvej zeleniny na váš stôl až do jesene a dokonca aj do zimy. Jesenné záhradníctvo môže byť jednoduchšie a menej stresujúce ako jarné a letné pestovanie. S dobrým plánovaním, vhodným načasovaním a chuťou na zeleninu všetkého druhu bude váš jesenný záhradnícky zážitok určite bohatý a chutný.


Pozri si video: Tulipány - pěstování, výsadba a péče


Komentáre:

 1. Adne

  Považujem to za lož.

 2. Marlan

  Čakáme na kopu :)

 3. Halliwell

  Po mojom je to veľmi zaujímavá téma. Dajte s vami budeme riešiť v PM.

 4. Anis

  Bravo, this excellent thought has to be precisely on purpose

 5. Gardajinn

  Je to dobre povedané.

 6. Archibaldo

  Ospravedlnujem sa, ale podla mna nemas pravdu. Môžem obhájiť pozíciu.

 7. Garwyn

  I regret, that I can help nothing. Dúfam, že nájdete správne rozhodnutie. Nezúfajte.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Predám veľké ovocné stromy nz

Nasledujúci Článok

Chovateľská stanica Vsevolozhsk - elitné semená zemiakov