Izbové rastliny so suchým vzduchomWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Silné prúdy studeného, ​​suchého vzduchu stačia na to, aby sa každá rastlina zmenila na zmenšujúcu sa fialku. Klimatizácie a izbové rastliny - najmä tropické - sú často nezlučiteľné spolubývajúce. Konflikt vzniká v dôsledku tendencie klimatizácie okradnúť vnútorné prostredie o vlhkosť a teplo, po ktorých mnohé izbové rastliny túžia. Ak listy izbovej rastliny strácajú farbu alebo opadávajú, problémom môžu byť nízke teploty vzduchu.

Obsah:
 • Izbové rastliny, ktoré vám pomôžu vyliečiť suchú pokožku
 • Potrebujú izbové rastliny zvlhčovač? 7 izbových rastlín, ktoré dokážu!
 • DÔLEŽITÉ JE UDRŽIAVAŤ VLHKÝ VZDUCH V OKOLÍ IZBOVÝCH RASTLÍN
 • 15 izbových rastlín, ktoré rastú na suchom vzduchu
 • Suchý vzduch je vražda na paprade (paprade)
 • Sprievodca vlhkosťou a izbovými rastlinami
 • Ako vaša klimatizácia zabíja vaše izbové rastliny (a ako ich zachrániť)
 • Túto zimu zvlhčujte prírodnými rastlinami
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: 8 izbových rastlín, ktoré absorbujú vlhkosť

Izbové rastliny, ktoré vám pomôžu vyliečiť suchú pokožku

Rastliny potrebujú teplo a vlhkosť Studený vzduch, ktorý prúdi z vetracích otvorov, môže vás a vašu rodinu udržiavať v pohodlí, ale škodí vašim rastlinám. Nízke teploty môžu zmraziť bunky v rastline, čo blokuje prirodzené cesty vody a živín. V podstate nízke teploty spôsobujú, že rastliny hladujú. Studený vzduch prúdiaci priamo na rastliny ich často zbavuje vlhkosti.

Žltnúce listy orchideí. Zdroj foto: www. Ak máte zakvitnutú rastlinu a všimnete si, že z rastliny opadávajú puky alebo vädnú listy, môže to byť spôsobené nízkou vlhkosťou. Pozor však na opuchnuté listy rastlín alebo vodné škvrny, ktoré sčervenajú alebo hnednú.

To je znak príliš vysokej vlhkosti. Ak spozorujete tieto príznaky, prestaňte tieto rastliny zahmlievať alebo prepnite z denného zahmlievania na každý druhý deň alebo každé dva dni. Malé rastliny sú zvyčajne citlivé na studený vzduch, zmeny teploty, nízku vlhkosť. Môžete si napríklad postaviť terárium, ktoré vám umožní stále si prezerať a užívať si rastliny, no pomáha chrániť pred chladnejšími teplotami a suchým vzduchom. Chcete pomoc? Táto stránka vám ukáže, ako vytvoriť krásne DIY terárium.

Zdroj fotografie: ludetz. Rôzne druhy zvládajú účinky klimatizácie rôzne. Keď pochopíte, aké podmienky potrebujú vaše rastliny, aby sa vám darilo, môžete sa lepšie rozhodnúť, kam ich umiestnite a ako sa o ne staráte. Ak hľadáte izbové rastliny, zvážte odolnejšie rastliny, ktoré majú väčšie a širšie listy.

Často zvládajú zmeny teplôt a suchý vzduch lepšie ako menšie rastliny s tenkými listami. Ale vydrž. Spôsoby, ako zachrániť svoje izbové rastliny pred klimatizáciou Presuňte rastliny ďalej od vetracích otvorov Studený vzduch, ktorý prúdi z vetracích otvorov, môže vás a vašu rodinu cítiť pohodlne, ale škodí vašim rastlinám.

Denne zahmlievajte citlivé rastliny Niektoré rastliny, najmä tie s tenšími listami, sú obzvlášť citlivé na nízku vlhkosť. Aby boli malé rastliny v bezpečí, chráňte ich sklom. Môžeme pomôcť. Súvisiace čítanie. Prihláste sa na odber e-newsletteru Získajte aktuálne aktuálne novinky, propagačné akcie a tipy z odvetvia.

Zaregistrujte sa tu.


Potrebujú izbové rastliny zvlhčovač? 7 izbových rastlín, ktoré dokážu!

Rastliny potrebujú teplo a vlhkosť Studený vzduch, ktorý prúdi z vetracích otvorov, môže vás a vašu rodinu udržiavať v pohodlí, ale škodí vašim rastlinám. Nízke teploty môžu zmraziť bunky v rastline, čo blokuje prirodzené cesty vody a živín. V podstate nízke teploty spôsobujú, že rastliny hladujú. Studený vzduch prúdiaci priamo na rastliny ich často zbavuje vlhkosti. Žltnúce listy orchideí. Zdroj foto: www.

Dracaena marginata, Dracaena sanderiana, Zamioculcas zamiifolia (rastlina ZZ), Sansevieria, Chlorophytum comosum (rastliny pavúkov) dobre rastú na suchu.

DÔLEŽITÉ JE UDRŽIAVAŤ VLHKÝ VZDUCH V OKOLÍ IZBOVÝCH RASTLÍN

Upozorňujeme, že tento článok je napísaný čisto pre rastliny, ktoré vyžadujú vlhkosť. Potrebujete odpoveď na otázku týkajúcu sa konkrétneho závodu? Zarezervujte si videohovor 1:1 s Joeom Bagleym, priateľským autorom webovej stránky, aby ste prekonali a vyriešili váš problém s otravovaním! Vlhkosť je pre zdravú vzorku neviditeľným faktorom. Autorské práva: Wikipedia. Aj keď to nemusí nutne zabiť vašu rastlinu, jej celkové zdravie a kvalita listov bude výrazne narušená. Odrezky tiež vyžadujú vysokú a spoľahlivú úroveň vlhkosti, pretože nebudú chýbať korene, čo znamená, že hydratácia sa bude spoliehať výlučne na atmosféru. Aký je teda skutočný vzťah medzi vlhkosťou a rastlinami? Aby ušetrili vafle, ukhouseplants to zúžili na štyri odrážky. Zobrazenie toho, ako môže znížená úroveň vlhkosti ovplyvniť rýchlosť transpirácie.

15 izbových rastlín, ktoré rastú na suchom vzduchu

Našťastie sa mnohým izbovým rastlinám darí pri priemernej úrovni vlhkosti v domácnosti - s malou pozornosťou venovanou zlepšovaniu úrovní. Niektoré druhy rastlín, najmä tie, ktoré sú pôvodom z trópov a subtrópov, však potrebujú vyššiu vlhkosť, zatiaľ čo iné, ako sú kaktusy a sukulenty, dobre reagujú na suché podmienky. Jedným z najväčších problémov, s ktorými sa rastliny stretávajú pri pestovaní vlhkosti v interiéri, sú týždne alebo mesiace v miestnosti s ústredným kúrením alebo akýmkoľvek iným umelým spôsobom vykurovania. Dobrou správou je, že problémom s vlhkosťou môžeme predchádzať alebo ich napraviť tým, že poznáme potreby starostlivosti o rastliny a zlepšíme úroveň vlhkosti izbových rastlín. Relatívna vlhkosť sa používa na určenie pohodlnej úrovne vhodnej pre zvieratá, ľudí a rastliny.

Je pre váš dom v lete problém vysoká vlhkosť? Snažíte sa odstrániť plesne, plesne a baktérie, ktorým sa darí vo vlhkom prostredí?

Suchý vzduch je vražda na paprade (paprade)

Možno už viete, že domy sú veľmi suché miesta, oveľa suchšie ako prirodzené prostredie väčšiny rastlín, samozrejme, okrem púštnych rastlín. Príroda je podstatne vlhkejšia ako naše vnútorné priestory, a ak môžete zvýšiť úroveň vlhkosti vo svojom dome, mnohé vaše rastliny budú šťastnejšie a budú potrebovať zalievanie menej často. Môžu lepšie rásť, mať bujnejšie listy a hrubšie listy. Nie všetky rastliny sú však vlhkomilné, takže to väčšinou závisí od potrieb vašej rastliny. Ak máte doma tropické rastliny, ako sú paprade alebo orchidey, určite im musíte vytvoriť vlhké prostredie, preto je najlepším riešením zvlhčovač vzduchu.

Sprievodca vlhkosťou a izbovými rastlinami

Mnoho ľudí trpí následkami suchého vnútorného vzduchu, najmä v zime, keď je počasie najkrutejšie a vaša splitová klimatizačná jednotka tvrdo pracuje na vykúrení miestnosti. Nedostatok vlhkosti v domácnosti môže spôsobiť vysušenie pokožky, čo následne vedie k podráždeniu. Popraskané pery, boľavé oči a suché dutiny sú len niektoré z negatívnych vedľajších účinkov. Používanie izbových rastlín však môže pomôcť zvýšiť úroveň vlhkosti v domácnosti, podobne ako stromy a rastliny plnia podobný účel vo vonkajšom svete a zlepšujú kvalitu vzduchu v interiéri. Krátka a jednoduchá odpoveď je áno, izbové rastliny môžu pomôcť v boji proti suchému vzduchu, ale iba ak vyberiete správny druh rastliny. Takmer všetky rastliny poskytujú určitú úroveň vlhkosti a vlhkosti okolitému vzduchu, ale niektoré sú oveľa efektívnejšie ako iné.

Najmä ohrievače a klimatizácie vysušujú vzduch v interiéri, čím znižujú prirodzenú vlhkosť. Známky toho, že rastliny trpia v suchých vnútorných podmienkach.

Ako vaša klimatizácia zabíja vaše izbové rastliny (a ako ich zachrániť)

Autor: Larry Hodgson. Izbové rastliny sú pekným doplnkom do domácnosti. Pozrite si ďalšie obrázky izbových rastlín.

Túto zimu zvlhčujte prírodnými rastlinami

SÚVISIACE VIDEO: Prečo som prestal rosiť rastliny – Ako vlastne zvýšiť vlhkosť

Izbové rastliny sú skvelé. Dokážu dodať miestnosti krásu, príjemne voňať a dokonca pomôcť vyčistiť vzduch. Mnoho izbových rastlín má zvyčajne rád vlhkosť. Toto je obzvlášť dôležité, ak plánujete svoje rastliny držať v klimatizovanej miestnosti. Tieto rastliny by ste mali umiestniť čo najďalej od vašich prieduchov.

Podľa

Aj keď sú vaše izbové rastliny počas zimy v bezpečí a zdravé medzi štyrmi stenami vášho útulného domova, zmena teploty, vlhkosti a všeobecných podmienok môže mať negatívny vplyv na vašich frajerských priateľov. Ak chcete, aby boli vaše halové nohavice aj túto zimu šťastné, riaďte sa našimi radami. Počas zimy môže byť ťažké nájsť slnečné svetlo, ale je potrebné, aby sa vašim izbovým rastlinám darilo. Skontrolujte požiadavky na slnečné svetlo pre každú z vašich rastlín a uistite sa, že všetky sú buď v jasne osvetlenej miestnosti, alebo pred oknom, ktoré má dostatok slnečného svetla. Väčšina izbových rastlín má svoj pôvod v tropických alebo subtropických zónach, takže majú radi trochu tepla. Ale ak máte zapnuté kúrenie, môže byť príliš teplo! Jednou z výnimiek z tohto pravidla je cyklámen: obzvlášť miluje byť vonku počas chladnej noci – takže ho pred spaním vysuňte na zadnú verandu.

Ak si kúpite položku prostredníctvom odkazov na tejto stránke, môžeme získať províziu. Náš redakčný obsah nie je ovplyvnený províziami. Prečítajte si celé zverejnenie.


Pozri si video: HDZ VR 15 izbove rastliny a ich naroky na svetlo


Komentáre:

 1. Taber

  A čelil som tomu. Môžeme komunikovať o tejto téme.

 2. Efnisien

  Páni, veľa návštevníkov čítal blog.

 3. Tuvya

  Teda, dovolíš si chybu. Napíšte mi do PM, vyriešime to.

 4. Dikora

  Som konečná, prepáčte, ale navrhujem ísť inou cestou.

 5. Ozzi

  still the quality ......... no, it's better to wait

 6. Maciver

  Spáchaš chybu. Môžem brániť pozíciu. Napíšte mi v PM, budeme komunikovať.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Predám veľké ovocné stromy nz

Nasledujúci Článok

Chovateľská stanica Vsevolozhsk - elitné semená zemiakov